مرگ بر مُرسی در میدان التحریر طنین انداز شد

شهروندان مصری امروز با برپایی تظاهراتی علیه رئیس جمهور این کشور مخالفت خود را با سیاستهای وی و بی توجهی اش به خواسته های انقلابیون مورد تاکید قرار دادند. هزاران شهروند مصری امروز پس از اقامه نماز جمعه در میدان التحریر تظاهرات بر پا کردند. در این تظاهرات که علیه محمد مرسی رئیس جمهور مصر […]

شهروندان مصری امروز با برپایی تظاهراتی علیه رئیس جمهور این کشور مخالفت خود را با سیاستهای وی و بی توجهی اش به خواسته های انقلابیون مورد تاکید قرار دادند.

هزاران شهروند مصری امروز پس از اقامه نماز جمعه در میدان التحریر تظاهرات بر پا کردند.

در این تظاهرات که علیه محمد مرسی رئیس جمهور مصر برگزار شد شماری از احزاب و گروه های سیاسی از جمله حزب الدستور، الکرامه، جریان مردمی، جنبش ۶ آوریل، جنبش “من مصری هستم”، انجمن ملی برای تغییر، جبهه آزاد برای تغییر مسالمت آمیز، جنبش سوسیالیستهای انقلابی و کنفرانس مصری حضور داشتند.

“عزازی علی عزازی” استاندار سابق الشرقیه، “محمد صباحی” پسر حمدین صباحی نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری و شماری دیگر از شخصیتهای مصری در این تظاهرات شرکت داشتند.

معترضان با سر دادن شعارهایی همچون “مرگ بر مرسی مبارک” نسبت به سیاستهای محمد مرسی اعتراض و اعلام کردند که اهداف انقلاب ۲۵ ژانویه از بین رفته است.

حاضران در این تظاهرات پلاکاردهایی را حمل کرده بودند که بر روی آنها نوشته شده بود:”شبه نظامیان شما باعث وحشت ما نمی شوند”.

در برخی از پلاکاردها نیز به سه خواسته مهم مردم یعنی “قصاص عاملان شهدای انقلاب، انحلال مجلس موسسان برای تدوین قانون اساسی و عدالت اجتماعی اشاره شده بود.

این تظاهرات در حالی برگزار می شود که نامه محمد مرسی برای رئیس رژیم صهیونیستی و ابراز احساسات وی برای شیمون پرز و آرزوی وی برای رفاه و آسایش صهیونیستها به دردسر جدیدی برای گروه اخوان المسلمین تبدیل شده است.

۲۷ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI