هکر اکانت ADSL توسط پلیس فتا گیلان دستگیر شد

سرهنگ ایرج محمدخانی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای رشت به دادخواهی فردی با هویت معلوم مبنی بر این که از حجم دانلود اینترنت پرسرعت وی که از یک مرکز ISP در رشت خریداری کرده، سوءاستفاده شده و پس از برگشتنش از یک سفر چند روزه، امکان […]

سرهنگ ایرج محمدخانی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای رشت به دادخواهی فردی با هویت معلوم مبنی بر این که از حجم دانلود اینترنت پرسرعت وی که از یک مرکز ISP در رشت خریداری کرده، سوءاستفاده شده و پس از برگشتنش از یک سفر چند روزه، امکان بهره‌برداری از سرویس مربوطه برای وی میسر نبود، بررسی موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

رییس پلیس فتای گیلان افزود: کارشناسان پلیس فتا، هویت اصلی سارق حجم دانلود اینترنت پرسرعت شاکی این پرونده را احراز کردند و پس از شناسایی محل زندگی وی و اخذ مجوزهای قضایی در یک عملیات غافلگیرانه متهم را در یکی از محلات رشت دستگیر کردند.

محمدخانی اظهارکرد: متهم ابتدا منکر همه اتهامات وارده شد اما پس از مشاهده شواهد و قرائن علمی موجود به بزه انتسابی خود اعتراف کرد.

به گفته وی، ماموران در بررسی ادله دیجیتالی جمع‌آوری شده از منزل متهم نیز، چهار هزار و ۳۳۶ عکس و یک‌هزار و۳۷۷ فیلم غیرمجاز و … را کشف و ضبط کردند.

رییس پلیس فتای استان گیلان، با بیان اینکه متهم به دادسرا معرفی شد، به کاربرانی که از اینترنت پرسرعت استفاده می‌کنند، توصیه‌کرد: با تغییر شناسه کاربری و گذرواژه پیش فرض مودم و اختصاص رمز مناسب و استاندارد از هک و نفوذ افراد سودجو و فرصت‌طلب پیشگیری کنند.

محمدخانی اضافه کرد: کاربران باید در حفظ و نگهداری آدرس، نام کاربری و رمز عبور مودم خود نهایت دقت را داشته باشند و این نکته را هم همیشه مدنظر قرار دهند که قبل از اتصال به اینترنت، رایانه خود را به سه محافظ اصلی آنتی‌ویروس‌ها، آنتی بدافزارهای جاسوسی و فایروال تجهیز کنند تا از امنیت نسبی در دنیای دیجیتال برخوردار شوند.

۲۷ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI