صادرات گاز ایران به ترکیه دوباره قطع شد

صادرات گاز ایران به ترکیه دوباره قطع شد

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از ایسنا : هنوز پنج روز از بازسازی خط لوله آسیب دیده صادرات گاز ایران به ترکیه نمی‌گذرد که بار دیگر انفجار خط لوله در خاک ترکیه، صادرات گاز به همسایه غربی را متوقف کرده است. این انفجار که در ساعات پایانی پنج‌شنبه شب در نزدیکی مرز شرقی ترکیه رخ […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از ایسنا : هنوز پنج روز از بازسازی خط لوله آسیب دیده صادرات گاز ایران به ترکیه نمی‌گذرد که بار دیگر انفجار خط لوله در خاک ترکیه، صادرات گاز به همسایه غربی را متوقف کرده است.

این انفجار که در ساعات پایانی پنج‌شنبه شب در نزدیکی مرز شرقی ترکیه رخ داده است، علاوه بر متوقف ساختن جریان صادرات گاز به این کشور، ۲۸ سرباز ترک را نیز مجروح کرده است.

به گزارش رویترز، این انفجار در منطقه “السکرت” رخ داده، شهری در نزدیکی استان آگری در شرق ترکیه که البته به گفته مقامات ترک علت انفجار هنوز دقیقا مشخص نشده است.

مقامات ترک همچنین اعلام کرده‌اند که زمان ازسرگیری مجدد صادرات گاز ایران به این کشور هنوز مشخص نیست.

فرماندار آگری اعلام کرده است این انفجار زمانی رخ داده که خودروهای نظامی در حال تردد در منطقه بوده‌اند.

به گزارش ایسنا، این برای چندمین بار در ماه‌های گذشته است که انفجار خط لوله در خاک ترکیه، صادرات گاز ایران به این کشور را متوقف می‌کند. در آخرین حادثه نزدیک به ۱۲ روز قبل بود که انفجار، صادرات گاز به ترکیه را متوقف کرد و بازسازی خط لوله آسیب‌دیده نزدیک به شش روز به طول انجامید.

۲۷ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI