سه نماینده اسبق کویت دستگیر شدند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس کویت امروز پنجشنبه سه نماینده سابق و معارض این کشور را به دستور دادستانی بازداشت کرد. «مسلم البراک»، یکی از چهره‌های برجسته رهبران معارض در کویت به خبرنگاران گفت: «فلاح الصواغ» و «بدر الدهوم»، دو نماینده سابق و اسلام‌گرای پارلمان کویت از سوی دستگاه امنیتی به […]

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس کویت امروز پنجشنبه سه نماینده سابق و معارض این کشور را به دستور دادستانی بازداشت کرد.

«مسلم البراک»، یکی از چهره‌های برجسته رهبران معارض در کویت به خبرنگاران گفت: «فلاح الصواغ» و «بدر الدهوم»، دو نماینده سابق و اسلام‌گرای پارلمان کویت از سوی دستگاه امنیتی به موجب حکم بازداشت صادر شده از سوی دادستانی بازداشت شدند.

«خالد الطاحوس»، دیگر نماینده سابق بازداشتی نیز پس از اینکه برای بازجویی فراخوانده شده بود خودش را تسلیم کرد.

فعالان کویتی نیز اعلام کردند که دادستانی کل تحقیق درباره سه نماینده سابق را آغاز کرده است و این در حالی است که شماری از هواداران معارضان در برابر مقر دادگستری در کویت برای اعلام همبستگی با این سه بازداشتی تجمع کردند.

این سه نماینده کویتی در جریان تجمعی که معارضان علیه تغییر قانون انتخابات برگزار کرده بودند به ایراد سخنرانی پرداخته و به شیخ «صباح الاحمد الصباح» امیر کویت درباره عواقب ایجاد هرگونه تغییر در قانون انتخابات هشدار دادند.

روزنامه‌های داخلی کویت نیز از تصمیم مقامات کویتی برای احضار شماری از نمایندگان سابق پارلمانی به منظور استیضاح آنها با اتهامات مشابه خبر دادند.

کویت در سایه بحران‌های پیوسته سیاسی که این کشور با آن روبه‌رو است برای برگزاری دومین انتخابات پارلمانی ظرف سال جاری و پنجمین انتخابات از نیمه‌های سال ۲۰۰۶ تاکنون آماده می‌شود.

۲۷ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI