اعتراف فرانسوی ها به کشتار الجزایری ها

۵۱ سال پس از سرکوب مردم معترض الجزایر توسط پلیس فرانسه، رئیس جمهوری این کشور مسئولیت این جنایت را به عهده گرفت. به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، حمله پلیس فرانسه به مردم معترض الجزایر در هفدهم اکتبر سال ۱۹۶۱، یکی از سیاهترین فصلهای تاریخ استعمارگری این کشور به شمار می […]

۵۱ سال پس از سرکوب مردم معترض الجزایر توسط پلیس فرانسه، رئیس جمهوری این کشور مسئولیت این جنایت را به عهده گرفت.

به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، حمله پلیس فرانسه به مردم معترض الجزایر در هفدهم اکتبر سال ۱۹۶۱، یکی از سیاهترین فصلهای تاریخ استعمارگری این کشور به شمار می رود.

در حالی که ۵۱ سال از این جنایت فرانسوی ها می گذرد، “فرانسوا اولاند” رئیس جمهوری این کشور سرکوب خونین معترضان الجزایری در قلب پاریس را به رسمیت شناخت.

در این روز پلیس فرانسه به شهروندان الجزایری که در اعتراض به کشتار هموطنان استقلال طلب خود توسط ارتش فرانسه به صورت مسالمت آمیز در خیابانهای پاریس تجمع کرده بودند حمله کرده و به شدت آنان را سرکوب کرد.

در این اقدام جنایتکارانه که در بحبوحه جنگ استقلال الجزایر به رهبری جبهه آزادی ملی این کشور (FLN) رخ داد دهها نفر کشته، صدها نفر مجروح و بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ نفر دستگیر شدند. این در حالی بود که جنازه بسیاری از کشته شدگان این سرکوب بعدها در رودخانه سن یافت شد.

۲۶ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI