۷۰% ازدواج های دوست پسر و دوست دختری به طلاق ختم میشود

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی شامگاه چهارشنبه در همایش همسران جوان در محل دارالقرآن کریم زنجان اظهار کرد: ازدواج یکی از مهم‌ترین موضوعات زندگی هر شخص است و جوانان باید در انتخاب خود دقت لازم را داشته باشند. وی با تاکید بر پرهیز از ازدواج‌های خیابانی اضافه کرد: تحقیقات نشان […]

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی شامگاه چهارشنبه در همایش همسران جوان در محل دارالقرآن کریم زنجان اظهار کرد: ازدواج یکی از مهم‌ترین موضوعات زندگی هر شخص است و جوانان باید در انتخاب خود دقت لازم را داشته باشند.

وی با تاکید بر پرهیز از ازدواج‌های خیابانی اضافه کرد: تحقیقات نشان داده که اغلب ازدواج‌های شکل گرفته بر اثر آشنایی‌های خیابانی منجر به طلاق و جدایی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: بالا رفتن آمار طلاق یک هشدار برای مسئولان و خانواده‌هاست و باید دقت لازم را در این زمینه داشته باشند.

آیت‌الله خاتمی در ادامه با اشاره به آسان‌سازی شرایط ازدواج برای جوانان اضافه کرد: سخت بودن شرایط ازدواج موجب بالا رفتن سن ازدواج می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه خانواده‌ها نقش مهمی در راستای آسان‌سازی شرایط ازدواج دارند، افزود: سخت‌گیری‌های بی‌مورد موجب کم شدن تمایل جوانان به ازدواج می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در ادامه با توصیه به جوانان در زمینه پرهیز از انجام ازدواج‌های خیابانی و ازدواج‌هایی که بر اثر آشنایی در اماکن عمومی و به صورت اتفاقی رخ می‌دهد، اضافه کرد: دوستی‌های قبل از ازدواج موجب دلزدگی طرفین و در نتیجه ناپایدار شدن ازدواج می‌شود.

وی تصریح کرد: اغلب زوج‌هایی که آشنایی قبل از ازدواج داشته‌اند، پس از ازدواج به اختلافات خود پی‌ می‌برند.

آیت‌الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یکی از شروط ازدواج آسان مهریه کم عروس است، اضافه کرد: در روایات نیز نقل شده است که مهریه سنگین شوم است و پیامبر اکرم (ص) نیز بر این امر مهم تاکید داشتند.

وی با اشاره به اینکه وجود مهریه سنگین آفت ازدواج است، افزود: مهریه سنگین موجب خوشبختی افراد نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه خوشبختی در زندگی با رنگ و لعاب به دست نمی‌آید، اضافه کرد: زندگی ائمه معصومان (ع) الگوی مناسبی برای زندگی همه افراد است.

۲۶ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI