احتمال پایان جنگ سوریه در عید قربان

احتمال پایان جنگ سوریه در عید قربان

فرستاده سازمان ملل به سوریه بعد از دیدار با مقامات لبنانی ضمن ارائه گزارشی کوتاه از این دیدارها تاکید کرد احتمالا آتش‌بس بین دولت و گروه‌های مخالف سوریه همزمان با عید قربان اجرا می‌شود. به گزارش فارس به نقل از الانتقاد، «اخضر ابراهیمی» فرستاده سازمان ملل متحد در سوریه امروز در سفری کوتاه به لبنان […]

فرستاده سازمان ملل به سوریه بعد از دیدار با مقامات لبنانی ضمن ارائه گزارشی کوتاه از این دیدارها تاکید کرد احتمالا آتش‌بس بین دولت و گروه‌های مخالف سوریه همزمان با عید قربان اجرا می‌شود.

به گزارش فارس به نقل از الانتقاد، «اخضر ابراهیمی» فرستاده سازمان ملل متحد در سوریه امروز در سفری کوتاه به لبنان رفت. وی که قبل از ظهر امروز به لبنان وارد شده بود، با میشل سلیمان رئیس جمهور، نجیب میقاتی نخست وزیر و نبیه بری رئیس مجلس این کشور دیدار کرد

ابراهیمی در کنفرانس مطبوعاتی بعد از دیدار با نجیب میقاتی در السرای گفت که ممکن است آتش بس به مناسبت عید قربان در سوریه برقرار شود، او اجرای این آتش بس را اقدامی بسیار مهم و مقدمه ای برای خروج سوریه از بحران کنونی دانست و تاکید کرد که روسای سه گانه در لبنان نگرانی خود را از انتقال اوضاع سوریه به لبنان به وی ابراز کردند.

وی هدف از دیدارهای خود را آگاهی از دیدگاه های کشورهای همسایه سوریه در مورد بحران این کشور دانست و گفت که این کشورها در حوادث سوریه تاثیر و تاثر دارند.

او گفت: تمامی چیزهایی که از دولت سوریه و مخالفان این کشور شنیده است، بشارت خوبی برای اجرای آتش بس در عید قربان در سوریه دارد. وی تاکید کرد که این آتش بس می تواند باعث اجرای مذاکراتی با طرف های داخلی و خارجی برای خروح از بحران در سوریه شود.

ابراهیمی همچنین تاکید کرد که بان کی مون دبیرکل سازمان ملل از تمامی کشورهایی که اقدام به تجهیز گروه های مختلف در سوریه می‌کنند، خواسته است تا انتقال سلاح به این کشور را متوقف کنند، این می تواند آغازی برای خروج از بحران سوریه باشد، البته این کار آسان نخواهد بود.

نبیه بری در جریان دیدار با ابراهیمی بر اهمیت به دست آوردن راهکار سیاسی برای حل بحران در سوریه تاکید کرد.

برخی منابع در عین التینه در مورد این دیدار به الانتقاد اعلام کردند که ابراهیمی در مورد اهمیت آرامش در سوریه به مناسبت عید سعید قربان و آتش‌بس به عنوان شاخصی برای آغاز حل سیاسی مشکل در این کشور تاکید کرد.

این منابع اعلام کردند که دو طرف بر ضرورت آغاز افق هایی برای راهکار سیاسی این مشکل تاکید کرده اند، منابع مربوطه البته پرداختن به موضوع دست داشتن گروه های سیاسی لبنان در بحران سوریه را رد کردند.

۲۶ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI