گلایه خانواده شهدا از اجرای کنسرت‌های مبتذل + تصویر

جمعی از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان انقلاب اسلامی نسبت به وضعیت فرهنگی استان کردستان اعتراض داشته و در این خصوص رنجنامه‌ای را تقدیم استاندار کردستان کرده‌اند. در این نامه آمده است: بسمه تعالی استاندار محترم استان کردستان جناب آقای شهبازی، سلام علیکم با اینکه سال‌ها از جنگ می‌گذرد اما کردستان، همان شقایق خونی رنگی […]

جمعی از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان انقلاب اسلامی نسبت به وضعیت فرهنگی استان کردستان اعتراض داشته و در این خصوص رنجنامه‌ای را تقدیم استاندار کردستان کرده‌اند. در این نامه آمده است:

بسمه تعالی

استاندار محترم استان کردستان جناب آقای شهبازی، سلام علیکم

با اینکه سال‌ها از جنگ می‌گذرد اما کردستان، همان شقایق خونی رنگی است که داغ جنگ، داغ شهادت و داغ صلابت بر تن دارد؛ کردستان نام آشنایی است که با شنیدن آن، واژه‌های ایثار، شهادت و شجاعت و مظلومیت در ذهن معنا می‌شود؛ هنوز هم اگر در کوچه‌های سنندج و سقز و مریوان و … راه بروی ترکش خاطرات، دل و جانت را می‌نوازد؛ هنوز بوی باروت از سینه مردان پر صلابتش به مشام می‌رسد. تمام شهرهای کردستان رنگ خون به تن دارند، همه جای شهر مسجد و محراب است؛ وقتی پا به خیابان‌های کردستان می‌گذاری، کوچه‌هایش را سرک می‌کشی ناخداآگاه پا به پای شهدای مظلوم در غسل و تدفینشان همراه می‌شوی.

کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش است؛ سرزمین مردانی که فرشتگان آسمان آنها را می‌شناسد؛ مردانی که آفتاب هر صبح بر پیشانی بلندشان بوسه می‌زد. و آسمان، سر بر شانه‌هایشان می‌نهد و آرامش می‌یابد و خورشید از مسیر چشم‌هایشان راه می‌جست و طنین تکبیرشان در کوه‌ها می‌پیچید و متجاوزان را به وحشت وا می‌داشت.

بیان مظلومیت‌ها و درد و رنج‌هایی که بر شهدای کردستان و خانواده‌های آنان رفته است و انعکاس و پرداخت هنرمندانه اخلاق و رفتار متعالی آنان، فکر و اندیشه هر انسان آزاده و مسلمان و متعهد را به خود مشغول داشته و مورد تحسین پیروان این راه مقدس قرار می‌دهد. شهدای کردستان چون مشعلی فروزان در ظلمت و تاریکی کردستان راه هدایت را به طالبان حق و حقیقت نمایان می‌کند.

شهیدان گلواژه‌های شکوهمند تعالی‌اند و سندهای گویا برای سرافرازی امروز و فردای ما. منطق سرخ و برهان قاطعی هستند که با بیان آن زبان یاوه‌سرایان و کژاندیشان را خواهیم بست؛ شهیدان سرافرازترین و پاک باخته‌ترین عاشقانند، چرا که عشقشان خونرگ است و صادق و با عاشق نمایان تفاوتی بنیادی دارند.

با گذشت بیش از سه دهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دشمنان قسم خورده ملت بزرگ ایران هر روز با پیمودن بیراهه در عرصه‌های مختلف نظامی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در صدد به زانو در آوردن انقلاب اسلامی هستند اما زهی خیال باطل، نفس گرم و دم مسیحای آن پیر سفر کرده و سکانداری سید و خلف صالحش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تمام توطئه‌ها و نقشه‌های مستکبرین را نقش بر آب می‌کند.

مردم انقلابی و شهیدپرور ایران نیز گوش به فرمان ولایت امروز انقلاب را به الگویی برای تمام آزادیخواهان جهان تبدیل کرده‌اند. دشمنان از تمام راه‌های سلطه ناامید شده‌اند به استحاله فرهنگی و استحاله از درون روی آورده‌اند در این راه پارامترهای فرهنگی و هنری راه سلطه فرهنگی را فراهم خواهد نمود آن زمان که ما از ارزش‌ها و اصول خود عقب‌نشینی کنیم.

در سال‌های اخیر وضعیت نابسامان فرهنگی راه ترویج فرهنگ غلط غربی را هموار نموده است کردستان با بهره‌مندی از فرهنگ بومی و اصیل و بنیه‌های قوی دینی، مردمانی را در خود پرورانده است که دیندار و دوستدار اهل بیت(ع) و وفادار به انقلاب اسلامی‌اند (به طوریکه کردستان مأمن مهاجران و انصار و مشهد بیش از ۲۸۰۰۰ هزار شهید مهاجر و انصار است) اما متأسفانه وضعیت فرهنگی موجود در استان خصوصاً در شهر سنندج اسف‌بارتر از آن چیزی است که از مسئولین دولت اسلامی انتظار می‌رود.

در ادامه نامه خانواده معظم شهدا و ایثارگران کردستان که در پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه بیت‌المقدس، منتشر شده، آمده است: امروز خطاب ما به استاندار کردستان، نماینده محترم ولی فقیه، فرمانده سپاه، مدیرکل ارشاد اسلامی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اداره اطلاعات، فرمانداری شهر سنندج، نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری، مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و … و تمام افرادی که امروز در داخل مجموعه کارگزاران انقلاب اسلامی خود را سینه چاک در دفاع از ارزش‌ها می‌دانند چرا خود را به خواب زده‌اید؟

شما مسئولین باید خوب چهارچوب کار فرهنگی و آزادی‌ها را بدانید و این وصیت حکیمانه آن پیر سفر کرده را خوب به خاطر بسپارید که فرمود: “باید همه بدانیم که آزادی به شکل غربی آن که موجب تباهی جوانان و دختران و پسران می‌شود از نظر اسلام و عقل محکوم است و تبلیغات و مقالات و سخنرانی‌ها و کتب و مجلات برخلاف اسلام و عفت عمومی و مصالح کشور حرام است و بر همه مسلمانان جلوگیری از آنها واجب است و از آزادی‌های مخرب باید جلوگیری شود و از آنچه در نظر شرع حرام و آنچه بر خلاف مسیر ملت و کشور و اسلام و مخالف با حیثیت جمهوری اسلامی است به طور قطع اگر جلوگیری نشود همه مسئول می‌باشند و…”.

مطالبه ما از شما مسئولین استان اجرایی نمودن فرامین حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در امر مقابله با تهاجم فرهنگی و ترویج فرهنگ و ارزش‌های اسلامی است. مطالبه ما از شما مقابله با پدیده شوم بی‌حجابی و بی‌غیرتی، و مقابله جدی با کنسرت‌های موسیقی مبتذل خصوصاً کنسرت موسیقی ژیوار که به سرپرستی عده‌ای خود باخته با نام ترویج هنر اما با هدف ضدیت با مسائل دینی این روزها اجرا می‌شود، است.

مدیر کل ارشاد اسلامی باید دلیل قانع‌کننده‌ای داشته باشد که هر از چند گاهی در قالب برنامه‌های فرهنگی و هنری با نام حمایت و تقویت از فرهنگ بومی و محلی و هنرمندان، فرهنگ منحط غربی را به خورد جوانان و نوجوانان و زنان و مردان این دیار می‌دهد؛ سلسله برنامه‌های کنسرت موسیقی که غیر از ضدیت با ارزش‌ها و مسائل دینی و ارزشی، راهی سهل و آسان و البته پرهزینه است تازگی ندارد و در سال‌های اخیر اجرای این قبیل برنامه‌های به اصطلاح فرهنگی هنری نتیجه‌ای جز سست شدن بنیان‌های دینی و اسلامی به دنبال نداشته است.

برگزاری موسیقی ژیوار از جمله آنهاست. در زمانی که مسئولین اجرایی و فرهنگی استان سر در لاک خود کرده‌اند و هر چند وقت یکبار فرزندان برومند این ملت در دفاع از کیان اسلامی شربت شهادت می‌نوشند و بر دستان ملت شهید پرور تشییع می‌شوند، تبلیغ کنسرت سر تا پا ترویج فساد و بی بند و باری به نام کنسرت ژیوار بر روی بیلبوردهای سطح شهر سنندج خود آرایی می‌کند! آیا می‌دانید به دنبال این قبیل برنامه‌های به اصطلاح فرهنگی باید منتظر چه پیامدهای ناگواری بود؟

۱- سست شدن بنیاد خانواده ۲- برهم خوردن آرامش روانی جامعه ۳- افزایش ناامنی و خیانت ۴- کم شدن ارزش و احترام زن در خانواده و جامعه ۵- نهادینه سازی فرهنگ بی بند و باری ۶- کم رنگ شدن فرهنگ اصیل و بومی و اسلامی ۷- نگاه ابزاری به شخصیت والای زن و…

آیا می‌دانید باید منتظر پخش فیلم این کنسرت بر روی سایت‌ها و گوشی‌های همراه باشیم و بخشی از سرگرمی گرگ‌های درنده، فیلم و تصویر زنان و دختران مردم کرد باشد؟

مسئولین فرهنگی شهر خصوصاً مدیر کل ارشاد اسلامی می‌داند همان جایی که اکنون مأمنی برای برگزاری موسیقی‌های مبتذل و کنسرت‌های ژیوار شده زمانی خون صدها جوان و نوجوان این ملت در آنجا و جاهای دیگر ریخته شد تا شما طعم ریاست و مدیریت را بچشید؛ شمایی که سکان فرهنگی مردم کرد را به دست دارید برحذر باشید که با آداب و فرهنگ و هنر و دین مردمی سر و کار دارید که شیخ‌الاسلام‌ها و برهان عالی‌ها و امین رحمانی و حاج سعید و نمکی‌ها را در خود پرورانده است.

درست در زمانی که غرب و آمریکا و صهیونیسم دیوانه‌وار دست به هتک حرمت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) زده است، در ام‌القرای جهان اسلام و در کردستان سرافراز جای این سوال باقی است که چرا ما با برگزاری این قبیل برنامه‌ها آب به آسیاب دشمن بریزیم؟ آیا کنسرت موسیقی ژیوار بر خلاف اصول و مبانی دینی و ارزشی و اسلامی ما و برخلاف منویات مقام معظم رهبری و راه پرفروغ شهیدان نیست؟

شاید برای شما از بی تحرکی و بی تفاوتی روز حسرت فرا نرسیده اما باید بدانید وضع و حال شما همان است که قرآن کریم در سوره مبارکه مریم می‌فرماید “وانذرهم یوم الحسره اذ قضی الامر و هم فی غفله” سوره مریم آیه ۳۹

امید است که با دستور ویژه استاندار کردستان از اجرای کنسرت موسیقی ژیوار به صورت ویژه جلوگیری و نتیجه آن را مردم دیندار و انقلاب و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به عینه ببینند. ما موظف به عمل به تکلیف هستیم و پای خون شهیدانمان تا آخر ایستاده‌ایم. در صورت متوقف نشدن کنسرت ژیوار رنجنامه خود را محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تقدیم خواهیم نمود.

سایه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مستدام باد

جمعی از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جاتنبازان و دلسوزان انقلاب اسلامی

شنبه ۱۵/۷/۹۱

۲۲ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI