نقش ایرانی ها در انتخاب نام کشور چین

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از افکارنیوز : تنها مردمی که چین را به این نام نمی خوانند مردم این کشور هستند! آنها کشور خودشان را «ژانگ هوا» می خوانند به معنی سرزمین مرکز دنیا. اما نام چین از کجا آمده است؟ جواب این سوال را باید از اجداد خود بپرسیم. اولین دیدار رسمی ایرانی […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از افکارنیوز : تنها مردمی که چین را به این نام نمی خوانند مردم این کشور هستند! آنها کشور خودشان را «ژانگ هوا» می خوانند به معنی سرزمین مرکز دنیا.

اما نام چین از کجا آمده است؟ جواب این سوال را باید از اجداد خود بپرسیم. اولین دیدار رسمی ایرانی ها و چینی ها در ۱۳۶ سال قبل از میلاد مسیح(ع)، صورت گرفت.

در آن دوره خاندانی به نام «چین» در این کشور حکومت می کردند و در واقع اولین خاندان حاکم بر این کشور بودند که با حکومت پارتی ایران – که نزدیک ترین تمدن به آنها بودند- ارتباط برقرار کردند.

از این رو این کشور در ایران به نام چین معروف شد و از طرفی چون ارتباط سایر تمدن ها از جمله رومی ها با چینی ها از طریق ایران صورت می گرفت، این نام در سرتاسر جهان گسترده شد.

در حال حاضر تمامی کشورها با گویش خودشان از نام چین برای پرجمعیت ترین کشور دنیا استفاده می کنند، به طور مثال اعراب چون حرف «چ» در الفبای خود ندارند از واژه «صین» استفاده می کنند.

۲۱ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :iranianpars

واقعا جالب بود

نويسنده ديدگاه :iranianpars

ضمنا اغاز به کار مجدد بخش اخبار رو هم تبریک میگم

KHAMENEI KHAMENEI