عکس نشنال‌جئوگرافیک از بزرگترین ماهی دنیا

عکس نشنال‌جئوگرافیک از بزرگترین ماهی دنیا

کوسه‌نهنگ (whale shark) کوسه‌ای است که با ۱۲.۵ متر طول و بیش از ۲۱.۵ تن وزن، بزرگ‌ترین ماهی اقیانوس‌های زمین لقب گرفته و از بسیاری از دایناسورهای آبزی منقرض‌شده بزرگ‌تر است. کوسه‌نهنگ که نام علمی آن Rhincodon typus است، حدود ۷۰ سال عمر می‌کند و در آب‌های استوایی و گرم زندگی می‌کند. این موجود عظیم‌الجثه […]

کوسه‌نهنگ (whale shark) کوسه‌ای است که با ۱۲.۵ متر طول و بیش از ۲۱.۵ تن وزن، بزرگ‌ترین ماهی اقیانوس‌های زمین لقب گرفته و از بسیاری از دایناسورهای آبزی منقرض‌شده بزرگ‌تر است.

کوسه‌نهنگ که نام علمی آن Rhincodon typus است، حدود ۷۰ سال عمر می‌کند و در آب‌های استوایی و گرم زندگی می‌کند. این موجود عظیم‌الجثه که نخستین نیاکانش ۵۰میلیون سال پیش پدید آمدند، معمولا از پلانکتون‌ها تغذیه می‌کند، هرچند که گزارش‌هایی از بلعیدن ماهی‌های کوچک و حمله به دسته‌های بزرگ ماهی‌ها نیز وجود دارد. کوسه‌نهنگ از جمله حیواناتی است که به انسان حمله نمی‌کند.

برخی به اشتباه وال (نهنگ) را بزرگ‌ترین ماهی دنیا می‌دانند، درحالی‌که وال نه یک ماهی که یک پستاندار است و جزو پستانداران آبزی دسته‌بندی می‎شود. صدالبته که وال بزرگ‌ترین موجود آبزی شناخته شده است.

برای مشاهده عکس بزرگ از نشنال‌جئوگرافیک، اینجا را کلیک کنید.

۲۰ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI