پاسخ حسین هدایتی به شایعه دستگیری اش و خنده های کفاشیان

پاسخ حسین هدایتی به شایعه دستگیری اش و خنده های کفاشیان

” یکی دو روز قبل خبری ناگهان مثل بمب ترکید. این که حسین هدایتی به خاطر بدهی‌های سنگین بازداشت شده است. صبح اما حسین هدایتی به تلفن‌ها جواب می‌داد و گویی خبری هم نشده است. خودش می‌گوید به خاطر عمل جراحی حدود ۲۰ ساعت بستری بوده و برای همین همه این شایعات منتشر شده است. […]

” یکی دو روز قبل خبری ناگهان مثل بمب ترکید. این که حسین هدایتی به خاطر بدهی‌های سنگین بازداشت شده است. صبح اما حسین هدایتی به تلفن‌ها جواب می‌داد و گویی خبری هم نشده است. خودش می‌گوید به خاطر عمل جراحی حدود ۲۰ ساعت بستری بوده و برای همین همه این شایعات منتشر شده است. حسین هدایتی این روزها بسیار مورد توجه است، او طرح استیضاح کفاشیان را استارت زده و برای آن امضا جمع کرده اما برای بازی با کره فعلاسکوت کرده است.”


به نوشته ظهور۱۲ به نقل از ایسنا : متن زیر گفت‌وگوی مدیرعامل تیم فوتبال استیل‌آذین و صاحب بخش عمده سهام باشگاه ملوان با روزنامه اعتماد روز پنج‌شنبه است:

امروز در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که یک شبه هنرمندی مانند ابوالفضل پورعرب را می‌کشند و فردایش خبر از زنده بودن او می دهند. درباره شما نیز اخباری مبنی بر دستگیری‌تان به گوش رسید که دوست داریم در این مورد توضیح دهید؟

 در کشور های جهان سوم (البته متاسفم که کشور متمدن خودم را به این امر تشبیه می‌کنم) شایعات روحی و روانی به سرعت به دل مردم می‌نشیند و به آنها گوش می‌دهند، در صورتی که باید اول آن را درک کنند. ما کشور متمدن با مردمی خوب و جوانانی تحصیل‌کرده هستیم. جوانان ما باید با این شایعات مقابله و خبر را تحلیل کنند و ببینند منبع خبر از کجاست؟ متاسفانه سایتهای ما خبرها را از روی همدیگر کپی می‌کنند و به صحت و سقم آنها کاری ندارند و به کپی کاری روی آورده‌اند. در ضمن این‌گونه اخبار فایده‌ای برای کسی ندارد. ما چرا نشسته‌ایم افرادی را که در کشور در بخشهای فرهنگی، اقتصادی، هنری و ورزشی به چهره تبدیل شده‌اند بزنیم و آسیب‌پذیر کنیم؟

 ما باید به این افراد کمک کنیم. اگر خدای ناکرده اتفاقی هم افتاد، آن را ندیده بگیریم، نه این که ندیده را دیده کنیم. خلاصه توصیه دینی ما هم این موضوع را نفی می‌کند.

 البته نبودن شما در جلسه معارفه پرویز مظلومی هم خیلی در انتشار این شایعه تاثیر داشت.

 من نمی‌دانستم اگر۲۰ ساعت در یک محفل عمومی حضور نداشته باشم این اتفاق می‌افتد. (می‌خندد) به دلیل بیماری‌ای که داشتم در بیمارستان بستری بودم و بعدازظهر سه‌شنبه هم آقای مظلومی به منزل بنده آمده و در آنجا قرارداد امضا شده است. ایشان تا ساعت چهار و پنج بعدازظهر سه‌شنبه در کنار من بوده و در ضمن من امروز سر کارم حاضر شده‌ام. واقعا نمی‌توانستم به علت بیماری بنشینم و امروز هم با وضعیتی که می‌بینید سر کارم حاضر شده‌ام. تمام این شایعات به علت غیبت ۲۰ ساعته من از سر کار منتشر شده است. این شایعات خیلی کوچک و بی‌ارزش است. البته یک بخشش هم از آنهایی است که عناد دارند…

 مگر شما دشمن دارید و گروهی مقابل جریان شما ایستاده‌اند؟

 این شایعات وابسته به جریان خاصی است. آنها حضور افرادی را که برای ورزش هزینه می‌کنند مزاحم خود می‌بینند. به نظر من برخی از دوستان نااهل یا بی‌خرد که خیال می‌کنند ما جای آنها را تنگ کرده‌ایم یا به دنبال موقعیت سیاسی هستیم دست به این اعمال می‌زنند. در جواب آنها باید بگویم من به دنبال اهداف سیاسی نیستم و جایی هم دنبال پست و مقام و مدیریت نمی گردم، بلکه نیت شخص بنده، فقط خدمت به ورزش این مملکت در کنار دوستان و رفقای عزیزم است.

 در فوتبال بحث مهمی مورد توجه است و آن بی‌تفاوتی خانواده فوتبال نسبت به اتفاقات مختلف است. فکر می‌کنید چرا فوتبال ایران به چنین بن‌بستی رسیده است؟

 در کار باید برای خدا و ذات خدا کار کرد، در این صورت هیچ وقت تنش ایجاد نمی‌شود. برخی، به محض اینکه در کشور عهده‌دار کارهایی می‌شوند به گونه‌ای رفتار می‌کنند که انگار تماما صاحب آن هستند. در صورتی که ما وقتی کاری را برای خدا انجام می دهیم چرا باید اختلاف و تنش ایجاد شود؟ چرا احساس می‌کنیم جای همدیگر را تنگ کرده‌ایم؟ باید دست در دست هم و با وحدت کار کنیم و به حرکت ادامه دهیم. کشور ما امروز به یکدلی و وحدت در این مقطع حساس نیاز دارد. نباید پشت هم قرار بگیریم و برای هم حرف و سخن درست کنیم.

 الان در فوتبال ایران هم چنین جوی وجود دارد و همه از هم فاصله دارند. به نظر می‌رسد در فوتبال ایران نقدپذیری وجود ندارد و هیچ کس حاضر نیست حرفهای جدیدی را گوش کند و به تعامل برسد.

 بله! دقیقا همین طور است. به طور مثال چرا فکر می‌کنید هر کدام از ما در بخش مدیریت فوتبال باید حرف اول و آخر را بزنیم؟ فقط ما هستیم که می‌فهمیم؟ افراد دیگر چیزی نمی فهمند؟ بالاخره یک جامعه بزرگ ورزشی، سلایق و افکار متفاوتی دارد. باید بنشینیم و گفتمان کنیم و اجماع داشته باشیم، چون خود فوتبال یک ورزش گروهی و جمعی است، به همین دلیل هم مدیریتش باید محصول یک کار جمعی باشد.

 یکی از اتفاقات تازه‌ای که در فوتبال ایران افتاده مربوط به طرح سوال شما از آقای کفاشیان است که این روزها آن را به خاطر بازی ایران و کره مسکوت گذاشته‌اید. چه اتفاقی افتاده است که این مسوولیت را احساس کردید و وارد میدان شدید؟ چه نقصی در فوتبال ایران دیدید که تصمیم گرفتید طرح سوال کنید؟

 دستم برای پاسخگویی به شما به طور مبسوط بسته است و دلیلش بازی مهم و حیاتی با کره جنوبی است. عرض کردم ما به آرامش نیاز داریم و نباید تافته جدابافته شویم و با حرف نامربوط فضای موجود در فوتبال را متشنج کنیم. اما مهم‌تر از آن، این احساس تکلیف و این غرور ملی و اعتماد ملی را زمانی که به لبنان باختیم احساس کردم؛ خطری بود که از شش سال قبل گوشزد کرده بودم؛ آن روزی که از جام جهانی حذف شدیم. آن روزی که کرسی AFC را از دست دادیم. آن روزی که تیم امید ما به المپیک نرفت. باید احساس وظیفه کنیم. دوبار من با آقای کفاشیان برادرانه و دوستانه جلسه خصوصی تشکیل دادیم، فکر می کنید چه جوابی گرفتم؟ فقط یک خنده! یک تبسم شیرین! من احساس می‌کنم باید بعد از این بازی، به یک تحول و انقلاب برسیم. باید با کمک همدیگر این مفسده‌ها و مشکلات را با تمام احترامی که برای آقایان قائل هستم از پیش رو برداریم و اگر نمی‌توانیم جای خود را به دیگران بدهیم.

 یکی از مشکلاتی که ما ایرانی‌ها در هر بخشی داریم مربوط به سوارشدن روی موج است و بدتر از آن این که وقتی فردی را کنار می گذاریم به فکر فرد جایگزین نیستیم. آیا به این موضوع هم فکر کرده‌اید؟

مگر تاریخ ثابت نکرده است؟ مگر قرار نیست برای قشر جوان این مملکت و فوتبال‌دوستان، همه ما یا اعضای مجمع قضاوت کنیم و تصمیم بگیریم؟ تعریف من از دموکراسی این است که اعضای مجمع فدراسیون فوتبال بیایند و در این مورد تصمیم بگیرند. من برای دولت و مجلس احترام خاصی قائلم و نمی‌دانم نظر آنها در این باره چیست. اما به عنوان کسی که در بخش خصوصی است و مستقیم و غیرمستقیم در فوتبال این کشور سرمایه‌گذاری کرده و مالکیت چند باشگاه را برعهده دارد، عرض می‌کنم بیایید کمک کنید فوتبال به سمت جلو برود تا شاهد این تلخی‌ها و نابسامانی‌ها در فوتبال نباشیم. ۴۴ نفر در این فوتبال با یکدیگر قهر هستند – بیایید تا این آمار را به شما بدهم- تنها زمانی این افراد را در یک محل می‌بینید که فوتی اتفاق بیفتد! مانند فیلم‌های هندی با هم روبوسی می‌کنند و از فردایش باز علیه هم جبهه می‌گیرند. این درست نیست و باید اصلاح شود.

آخرین سوال! حالا اگر ایران با ۶ گل بتواند کره را شکست دهد این مشکلات حل می‌شود؟ یعنی می‌خواهم بگویم این پیروزی ها توهم‌زاست، یعنی تاثیری در مسیر پیشرفت فوتبال ایران ندارد. اگر ایران ببرد و ان‌شاءالله هم ببرد، بحث سوال شما از کفاشیان منتفی می‌شود؟

اولا پیروزی مقابل کره را کمرنگ نکنید؛ زیرا بسیار بااهمیت است! ان‌شاءالله که با گل‌های زیاد این بازی را ببریم. اما حتی اگر ایران در این بازی ۶ گل هم بزند، بنده روی مواضع فکری و عقیده و نظرم در رابطه با این مسائل پایبندم. منتها به دلیل نفع ملی فعلا سکوت می‌کنم. بعد از بازی با کره بنده و همکاران این موضوع را دنبال می‌کنیم و من وظیفه دارم در این باره حرف بزنم. حتی پس از این بازی و فارغ از هر نتیجه‌ای که به دست می‌آید حاضرم با آقای کفاشیان در یک اتاق با حضور بزرگان فوتبال صحبت کنیم. نمی‌گویم مناظره تلویزیونی کنیم، بلکه با حضور اصحاب رسانه به ریشه‌یابی و رفع اثرات سوء مدیریت بپردازیم. اگر ایشان جوابی داد که من قانع شدم، روی ایشان را هم می‌بوسم.

۲۰ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI