آخرین‌ خبرها از بازار سکه و ارز

آخرین‌ خبرها از بازار سکه و ارز

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به کاهش قیمت جهانی طلا در هفته گذشته اعلام کرد: اوایل هفته هر انس طلا ۱۷۸۲ دلار بود و سپس به ۱۷۶۶ دلار رسید. در کل روند قیمت طلا رو به کاهش بود و مقداری از التهابات بازار در ایران نیز کاسته شد. وی با اشاره به […]

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به کاهش قیمت جهانی طلا در هفته گذشته اعلام کرد: اوایل هفته هر انس طلا ۱۷۸۲ دلار بود و سپس به ۱۷۶۶ دلار رسید. در کل روند قیمت طلا رو به کاهش بود و مقداری از التهابات بازار در ایران نیز کاسته شد.

وی با اشاره به اینکه قیمت سکه در اوایل هفته گذشته یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود اما با توجه به کاهش قیمت طلا و تثبیت نرخ ارز، کاهش التهابات و کاهش تقاضا قیمت سکه نیز کاهش یافت.

کشتی‌آرای با اشاره به قیمت سکه در پایان هفته تا نرخ یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان گفت: این کاهش نسبت به روند افزایشی که ۱۰ روز پیش وجود داشت و باعث شده بود قیمت سکه نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شود، روند خوبی است و می‌توان گفت قیمت سکه بی‌حباب است.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهرات در پاسخ به این پرسش که با وجود حباب در نرخ ارز آیا می‌توان گفت که قیمت طلا بی حباب است اظهار کرد: تمام مبادلات ارزی از طریق اتاق مبادلات ارزی انجام می‌شود و می‌توان گفت به نوعی نیاز ارزی کشوری از طریق اتاق تامین می‌شود بنابراین وضعیتی که در بازار ارز بوجود آمده بود در طول یک هفته گذشته با راه‌اندازی اتاق مبادلات ارزی سروسامان بهتری یافته است و از نرخ‌های کاذب گونه به سمت تثبیت قیمت و نرخ واقعی نزدیک شده‌ایم.

وی با بیان اینکه قیمت‌های واقعی باعث شده‌اند که وضعیت بازار تثبیت شود، ادامه داد: یکی از دلایل ثبات قیمت سکه و عدم افزایش کاذب حباب‌گونه‌ نرخ آن این است که وضعیت قیمت ارز بهبود یافته است.

کشتی‌آرای در مورد شرایط بازار طلا و سکه در هفته آینده اذعان کرد: پیش‌بینی می‌شود هفته آینده نیز همین روند ادامه یابد البته در بازارهای جهانی انتظار نوسان است و بازار هم تابع قیمت جهانی هست.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهرات با اشاره به نقش ثبات قیمت ارز گفت: انتظار می‌رود بازار به سمت قیمت‌های واقعی همچنان پیش رود.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهرات با اشاره به قیمت سکه در هفته گذشته گفت: قیمت سکه در چند روز گذشته به طور متوسط بین یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان نوسان داشته است.

بر این اساس نیم سکه ۶۱۰ هزار تومان، ربع سکه ۳۱۰ هزار تومان و سکه گرمی بین ۱۵۸ هزار تا ۱۶۰ هزار تومان مبادله شده است.

همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار در هفته گذشته بین ۱۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان و ۱۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شده است.

دلار مرجع که از طریق مرکز مبادلات ارزی تامین شده است و برای حوزه طلا مورد معاملات قرار گرفته نیز به طور متوسط قیمت ۲۵۴۸ تومان قیمت داشته است.

۲۰ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI