شهریه تحصیل دانش‌آموزان خارجی در ایران اعلام شد

شهریه تحصیل اتباع خارجی شامل افرادی که دارای کارت هویت ویژه اتباع خارجی و کارت اقامت موقت آمایش ۸ هستند، به ترتیب در دوره ابتدایی و نهضت سواد آموزی یک میلیون ریال، در دوره راهنمایی یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال، در دوره متوسطه و پیش‌دانشگاهی یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است. شهریه اتباع […]

شهریه تحصیل اتباع خارجی شامل افرادی که دارای کارت هویت ویژه اتباع خارجی و کارت اقامت موقت آمایش ۸ هستند، به ترتیب در دوره ابتدایی و نهضت سواد آموزی یک میلیون ریال، در دوره راهنمایی یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال، در دوره متوسطه و پیش‌دانشگاهی یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.

شهریه اتباع خارجی دارای گذرنامه نیز در دوره ابتدایی و نهضت سواد آموزی ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، در دوره راهنمایی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال و در دوره متوسطه و پیش‌دانشگاهی ۳ میلیون ریال است.

* دریافت وجه به صورت دستی و نقدی ممنوع است

مسئولان واحدهای آموزشی موظفند اولیا دانش‌آموزان را جهت واریز وجه شهریه به بانک‌ها راهنمایی کرده و از دریافت وجه به صورت دستی و نقدی جداً خودداری کنند.

به گزارش فارس، فیش‌های شهریه دریافتی در پرونده تحصیلی دانش‌‌آموزان بایگانی می‌شود و ادارات کل آموزش و پرورش استانی، نواحی و مناطق باید طوری برنامه‌ریزی کنند که وجوه دریافتی هر مدرسه، صرف هزینه‌های آموزشی و تربیتی همان مدرسه شود.

* دریافت هرگونه وجهی غیر از شهریه مصوب در مدارس دولتی ممنوع است

دریافت هرگونه وجهی غیر از شهریه مصوب و نیز دریافت هرگونه کمک هزینه تحصیلی و نیز اخذ تعهد مالی به استثنایی وجوه مربوط به تبعه و کتب درسی هنگام ثبت‌نام از دانش‌آموزان و سواد آموزان خارجی در مدارس دولتی، ممنوع است؛ همچنین هزینه کلاس‌های فوق برنامه در طول سال تحصیلی کاملاً اختیاری و برعهده اولیاست.

این موارد طی بخشنامه‌ای از سوی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است.

۲۰ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI