هوگو چاوز : فقط از بشار اسد حمایت میکنم

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از شبکه العالم، “هوگو چاوز” در نخستین کنفرانس مطبوعاتی پس از اعلام پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: چرا از دولت بشار اسد درحالی که همچنان حکومت قانونی این کشور است حمایت نکنیم؟ .. از چه کسی حمایت کنیم؟ تروریستها، و کسانی که به دنبال شورای انتقالی هستند؟ […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از شبکه العالم، “هوگو چاوز” در نخستین کنفرانس مطبوعاتی پس از اعلام پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: چرا از دولت بشار اسد درحالی که همچنان حکومت قانونی این کشور است حمایت نکنیم؟ .. از چه کسی حمایت کنیم؟ تروریستها، و کسانی که به دنبال شورای انتقالی هستند؟ .. کسانی که مردم را در هر مسیری می کشند؟

چاوز تأکید کرد: درک نمی کنم که چگونه بعضی از دولتهای اروپایی با تروریست‌ها همسو می شوند، و حکومت قانونی (سوریه) را به رسمیت نمی شناسند. ولی ما بدون شک به حمایت از حکومت قانونی در سوریه ادامه می دهیم و خواستار صلح در این کشور هستیم.

رئیس جمهوری ونزوئلا اظهار داشت: تلاش مخالفان مسلح برای براندازی بشار اسد بحرانی از قبل برنامه ریزی شده است.

چاوز آمریکا را بزرگترین قدرت مسئول در بحران سوریه دانست، و در مقابل از موضع روسیه و چین که مانع از صدور ۳ قطعنامه در شورای امنیت ضد نظام سوریه شد، تمجید کرد.

۱۹ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI