میت رامنی از باراک اوباما جلو زد

به گزارش ایرنا اخرین نظر سنجی سراسری که روز چهارشنبه در ایالت های آمریکا انجام شد، نشان می دهد که میت رامنی با فاصله کمی از رقیب دموکراتش اوباما جلو افتاده است. این نظر سنجی که توسط موسسه ˈریل کلیر پالیتیکˈ انجام شده نشان می دهد رامنی ۰.۷ جلوتر از اوباما قرار دارد. بهبود وضع […]

به گزارش ایرنا اخرین نظر سنجی سراسری که روز چهارشنبه در ایالت های آمریکا انجام شد، نشان می دهد که میت رامنی با فاصله کمی از رقیب دموکراتش اوباما جلو افتاده است.

این نظر سنجی که توسط موسسه ˈریل کلیر پالیتیکˈ انجام شده نشان می دهد رامنی ۰.۷ جلوتر از اوباما قرار دارد.

بهبود وضع انتخاباتی رامنی از هنگام مناظره تلویزیونی چهارشنبه هفته گذشته اغاز شد؛ به گونه ای که از آن هنگام تا کنون وضع میت رامنی در نظر سنجی های مختلف رو به بهبود بوده است.

این نظر سنجی ها توسط موسسه هایی مانند رویترز و گالوپ و بیزینس دیلی انجام گرفته است.

از سوی دیگر نظر سنجی تازه ای که سی ان ان و مرکز او ار سی در ایالت اوهایو انجام داده اند نشان می دهد که باراک اوباما هنوز در جایگاه بالاتری نسبت به رقیب خود قرار دارد.

بر اساس این دو نظر سنجی آرای اوباما ۵۱ درصد و آرای رامنی ۴۷ درصد است.

اوهایو ایالتی کلیدی برای دو نامزد رقیب به منظور پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری به شمار می رود.

مشاوران باراک اوباما می گویند که راه پیروزی وی در این دوره بسیار دشوار است؛ چراکه وی در میانه یک دوره بد اقتصادی در کشور قرار دارد.

بحران اقتصادی و مسائل معیشتی در امریکا یکی از اصلی ترین بحث دو نامزد در نخستین دور مناظره تلویزیونی هفته گذشته بود.

در این مناظره تلویزیونی که چهارشنبه شب به وقت محلی برگزار شد، مساله ایجاد شغل و بیکاری گسترده، بیمه درمانی و مالیات ها و همینطور سیاست انرژی دولت امریکا محور اصلی بحث های دو نامزد بود.

میت رامنی در این مناظره شدیدا اوباما را به دلیل بحران بیکاری در امریکا ملامت کرد و گفت: ۲۳ میلیون امریکایی بیکار بوده و در جستجوی شغل هستند.

این دو نامزد تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که حدود یک ماه دیگر برگزار خواهد شد دو مناظره تلویزیونی دیگر برگزار خواهند کرد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ششم نوامبر سالجاری برگزار می شود.

۱۹ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI