بزرگترین کشتیرانی دنیا با ایران قطع همکاری کرد

کمپانی “مرسک لاین” بزرگ‌ترین شرکت کشتی‌رانی و حمل‌ونقل دریایی جهان، ارائه خدمات به ایران را به خاطر تحریم‌های غرب علیه این کشور متوقف کرد. به گزارش انتخاب؛ به گفته مقامات “مرسک لاین” این تصمیم «یک تصمیم پراگماتیک و مبتنی بر ارزیابی هزینه-فایده‌های مراوده با ایران است». سخنگوی این کمپانی در توضیح علت اتخاذ این تصمیم […]

کمپانی “مرسک لاین” بزرگ‌ترین شرکت کشتی‌رانی و حمل‌ونقل دریایی جهان، ارائه خدمات به ایران را به خاطر تحریم‌های غرب علیه این کشور متوقف کرد.

به گزارش انتخاب؛ به گفته مقامات “مرسک لاین” این تصمیم «یک تصمیم پراگماتیک و مبتنی بر ارزیابی هزینه-فایده‌های مراوده با ایران است».

سخنگوی این کمپانی در توضیح علت اتخاذ این تصمیم گفته «ریسک معامله با ایران این روزها آن‌قدر بالاست که ممکن است به فرصت‌های تجاری ما در دیگر نقاط جهان و به‌خصوص در آمریکا صدمه بزند».

او گفت خدماتی که این کمپانی به ایران ارائه می‌کرد، به نفع شهروندان ایرانی بود و از این‌که این کمپانی مجبور به اتخاذ چنین تصمیمی شده، ابراز ناخرسندی کرد. سخنگوی مرسک همچنین گفت که فعالیت دفاتر تجاری آن در ایران ادامه خواهد یافت، تا در صورت رفع تحریم‌ها، ارائه خدمات از سر گرفته شود.

رویترز در این مورد می نویسد: این کمپانی از مهم‌ترین واسطه‌های حمل‌ونقل کانتینرهای مواد غذایی و وسایل نقلیه به ایران بود. قطع همکاری مرسک با ایران، بر واردات کالاهای اساسی به ایران تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

۱۸ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI