اسرائیل توان مقابله در برابر ایران را ندارد

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از مهر نیوز : ” لیندا گاردستاین” روزنامه نگار بدون مرز ساکن سرزمینهای اشغالی با درج مطلبی در سایت مدیا لاین تحت عنوان ” جنگ با ایران در دستور کار اسرائیل نیست” به بررسی دلایل تمایل نداشتن رژیم صهیونیستی به حمله نظامی علیه ایران با وجود بلوف های روزانه ماه […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از مهر نیوز : ” لیندا گاردستاین” روزنامه نگار بدون مرز ساکن سرزمینهای اشغالی با درج مطلبی در سایت مدیا لاین تحت عنوان ” جنگ با ایران در دستور کار اسرائیل نیست” به بررسی دلایل تمایل نداشتن رژیم صهیونیستی به حمله نظامی علیه ایران با وجود بلوف های روزانه ماه های گذشته اش پرداخت.

به نوشته وی، فضا سازی ها و بلوف های مقامات رژیم صهیونیستی در تابستانی که گذشت آن قدر شدید بود که اکثرا فکر می کردند که هر لحظه ممکن است جنگی قریب الوقوع از سوی رژیم صهیونیستی علیه ایران آغاز شود اما دلایلی وجود دارد که بسیاری از تحلیلگران معتقدند رژیم صهیونیستی در آینده نزدیک قادر به انجام چنین کاری نخواهد بود.

یک مقام رژیم صهیونیستی که خواسته نامش فاش نشود در مصاحبه با سایت ” مدیا لاین” در این خصوص گفته است : حتی اگر قرار بوده باشد در تابستان حمله ای علیه ایران صورت گیرد در حال حاضر کنار گذاشته شده است.

دلایل مطرح شده از سوی این تحلیلگر برای عدم توانایی رژیم برای حمله به ایران عبارتند از:

– انتخابات آمریکا در راه است و آمریکایی ها صراحتا به ” نتانیاهو” اعلام کرده اند که از اقدام نظامی علیه ایران حمایت نخواهند کرد و چنین اقدامی از سوی رژیم صهیونیستی می تواند روابط این رژیم و آمریکا را که حامی اصلی اش در سطح جهان است، تیره کند.

– هنوز برخی پرسنل ارتش آمریکا برای آموزش نظامیان این رژیم برای کار با سیستم های رهگیری موشک های ایرانی وارد سرزمین های اشغالی نشده اند.

– همچنین آژانس بین المللی انرژی اتمی از اقدام اعتماد ساز هسته ای ایران خبر داده و اعلام کرده ایران یک سوم اورانیوم غنی سازی شده خود با غلظت زیاد را پودر کرده تا در مصارف پزشکی از آن استفاده کند.

– در روزهای اخیرهم یک اندیشکده آمریکایی گزارش داده است هرچند ایران قادر است اورانیوم را در سطح بالا غنی سازی کند، اما برای ساخت سلاح اتمی با چالش های جدی مهندسی مواجه است.

در روز های اخیر نیز برخی منابع خبری از بهانه قرار دادن نوسانات ارز در بازار ایران و دل بستن مقامات رژیم صهیونیستی به اثر تحریمها در اقتصاد ایران خبر داده و نوشته بودند این رژیم در قبال ایران تغییر استراتژی داده وبه جای کوبیدن بر طبل جنگ ازاعمال تحریم های بیشترعلیه ایران حمایت می کند و با همین منظور برای فشار به رهبران اروپایی برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران ” نتنیاهو” نخست وزیر این رژیم در روزهای آتی به کشورهای اروپایی سفر خواهد کرد.

اما آنچه که مسلم است توان نظامی بالای ایران و متحدانش در منطقه سبب این شده است که مقامات این رژیم هر بار با وجود رجزخوانی های مختلف موضوعی را بهانه قرار دهند تا بر ناتوانی های نظامی خود سرپوش بگذارند و از تهدیدات خود علیه ایران صرف نظر کنند.

۱۸ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI