کره شمالی به ایالات متحده ترس داد

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از ایرنا :ارتش کره شمالی روز سه شنبه اعلام کرد، سرزمین اصلی آمریکا در محدوده برد نیروی راهبردی این کشور قرار دارد. این واکنش ارتش کره شمالی پس از آنکه آمریکا با افزایش برد موشک های کره جنوبی به ۸۰۰ کیلومتر موافقت کرد، اعلام شد. خبرگزاری کره شمالی به نقل […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از ایرنا :ارتش کره شمالی روز سه شنبه اعلام کرد، سرزمین اصلی آمریکا در محدوده برد نیروی راهبردی این کشور قرار دارد. این واکنش ارتش کره شمالی پس از آنکه آمریکا با افزایش برد موشک های کره جنوبی به ۸۰۰ کیلومتر موافقت کرد، اعلام شد.

خبرگزاری کره شمالی به نقل از یک سخنگوی کمیسیون دفاع ملی اعلام کرد، نیروی راهبردی این کشور، پایگاه های نظامیان آمریکایی در کل شبه جزیره کره ،جزیره گوام و حتی سرزمین اصلی آمریکا را در محدوده برد خود قرار داده است.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی دیروز اعلام کرد، براساس توافقی که با دولت آمریکا انجام شده برد موشک های بالستیک این کشور افزایش می یابد.

موضوع توافق آمریکا و کره جنوبی برای افزایش برد موشک های بالستیک طی دیروز و امروز موجب واکنش چین و کره شمالی شده است.

کاخ سفید گفته برای مقابله با کره شمالی با افزایش برد موشک های بالستیک کره جنوبی موافقت کرده است.

بر اساس توافقنامه سال ۱۹۷۹ میلادی بین سئول و واشنگتن ، برد موشک های کره جنوبی در زمان حاضر حداکثر ۴۰۰ کیلومتر است .

با افزایش برد موشک های بالستیک کره جنوبی به ۸۰۰ کیلومتر تمام خاک کره شمالی در تیررس قرار می گیرد.

واکنش امروز پیونگ یانگ علیه واشنگتن در حالیست که گفته می شود ارتش کره شمالی موشک های قاره پیما که قادر به حمل کلاهک های هسته ای هستند در اختیار دارد.

۱۸ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI