کاغذهای ارزان برای روزنامه های کشور

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از توزیع کاغذ ارزان زیر قیمت بازار برای روزنامه‌‌ها از شنبه آینده خبر داد. محمد جعفر محمدزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: به‌منظور تامین بخشی از نیازهای روزنامه‌های سراسری کشور و نیز تنظیم بازار و قیمت کاغذ روزنامه تصمیم به توزیع کاغذ زیر […]

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از توزیع کاغذ ارزان زیر قیمت بازار برای روزنامه‌‌ها از شنبه آینده خبر داد.

محمد جعفر محمدزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: به‌منظور تامین بخشی از نیازهای روزنامه‌های سراسری کشور و نیز تنظیم بازار و قیمت کاغذ روزنامه تصمیم به توزیع کاغذ زیر قیمت بازار برای روزنامه ها گرفته‌ایم.

وی گفت:‌ مدیران مسوول روزنامه‌های سراسری می‌توانند از روز شنبه با مراجعه حضوری به موسسه نشرآوران حواله کاغذ را دریافت کنند.

محمدزاده با بیان این‌که این کاغذها تولید داخل هستند، تصریح کرد: طبق شرح وظایف و روال گذشته وزارت ارشاد، معاونت مطبوعاتی وظیفه توزیع کاغذ مطبوعاتی را بر عهده ندارد، اما تصمیم گرفته شده به منظور تسهیل فعالیت مطبوعاتی همکاران رسانه‌ای و چاره اندیشی برای یاری رساندن به مطبوعات که وظیفه خطیری در فضای فرهنگی کشور به عهده دارند این اقدام انجام شود.

وی افزود: به هر روی اهالی مطبوعات شرایط دشواری را به لحاظ اقتصادی تحمل می کنند و امیدواریم این اقدام بتواند برای حل بخشی از مشکلات موثر باشد.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد قیمت کاغذ تهیه شده را پایین‌تر از بهای کنونی بازار دانست و گفت: مقادیری کاغذ روزنامه تهیه شده که از این طریق در بین روزنامه‌های سراسری توزیع خواهد شد.

پیش از این با پیگیری‌های معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و مصوبه دولت، تعرفه واردات کاغذ صفر شده بود.

۱۸ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI