المانیتور : بعد از انتخابات ، آمریکا وارد مذاکره با ایران خواهد شد

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از فارس نیوز : مقامات آگاه به پایگاه خبری «المانیتور» اعلام کرده اند آمریکا در نظر دارد که مذاکرات هسته ای خود را با ایران بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر این کشور از سر بگیرد. در این خبر ضمن اشاره به اینکه از سرگیری مذاکرات هسته ای […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از فارس نیوز : مقامات آگاه به پایگاه خبری «المانیتور» اعلام کرده اند آمریکا در نظر دارد که مذاکرات هسته ای خود را با ایران بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر این کشور از سر بگیرد.

در این خبر ضمن اشاره به اینکه از سرگیری مذاکرات هسته ای با ایران یک پیشرفت محسوب می شود اما نیازمند به ارائه پیشنهادات اساسی از سوی گروه ۱+۵ به ایران است که در دور قبلی مذاکرات با ایران مطرح نشده، نوشته شده که احتمال دارد ژستی که آمریکا در دور جدید مذاکرات با ایران بگیرد، بدون توجه به اینکه چه کسی پیروز انتخابات ریاست جمهوری این کشور می شود، جنگ طلبانه تر باشد.

در این خبر آمده است: اگر «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا درانتخابات ۶ نوامبر مجددا انتخاب شود، دولت او تنها حدود ۵ ماه فرصت دارد تا زمانی که ایران وارد دور بعد انتخابات ریاست جمهوری اش در بهار سال بعد شود.

اگر «میت رامنی» نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات نوامبر پیروز شود، تیم اوباما مدت زمان به مراتب کمتر از ۵ ماه دارد و هم ایران و هم آمریکا ممکن است که درباره امضای توافقی که احتمالا توسط رئیس جمهوری بعدی آمریکا رد می شود، احساس محدودیت خواهند کرد.

در این خبر آمده است: رامنی سیاست های خود در قبال ایران را توضیح داده و اعلام کرده است که این سیاست ها تقریبا با سیاست های اوباما یکسان خواهد بود. این در حالیست که در دولت رامنی، گروهی از مشاوران کمپین نو محافظه کار و جنگ طلب منتظر توافق دیپلماتیک درباره برنامه هسته ای ایران نیستند.

المانیتور در ادامه به اظهارات ماه گذشته «اسماعیل کوثری» نماینده مجلس ایران مبنی بر اینکه ایران خود را از مذاکرات دور نمی کند، اشاره کرده و نوشته است که: سوالی که وجود دارد این است که آیا تمایل ایران به ادامه مذاکرات با تمایل غرب برای مذاکرات تطابق دارد یا خیر.

بر اساس این خبر، آمریکا که گروه ۱+۵ را رهبری می کند، تاکنون درخواست های سختگیرانه ای از ایران داشته و هیچ مزایای اساسی به ایران پیشنهاد نکرده و همواره ژست تهاجم نظامی و اقتصادی خود علیه ایران را حفظ کرده است.

در ادامه این خبر اینطور آمده است که از سرگیری مذاکرات سطح بالا با ایران گامی است در مسیر صحیح. دولت اوباما در مقابل فشارهای اسرائیل مبنی بر حمایت از اقدام نظامی پیشگیرانه علیه ایران مقاومت کرده است.

المانیتور در پایان خبر خود آورده است که رسیدن به توافق (با ایران) با وجود دولت اوبامایی که درصدد پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری این کشور نیست (بعد از انتخابات)، قابل تصور است اما این توافق احتمالا شامل ارائه امتیازات بزرگ و حذف تحریم هایی خواهد بود که واشنگتن تمایلی به انجام آنها ندارد.

۱۷ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI