افتضاح امنیتی رژیم صهیونیستی/نفود تا مرز ۱۰۰ کیلومتری اسرائیل

شوک ناشی از نفوذ یک پهپاد تجسسی به عمق ۱۰۰ کیلومتری آسمان فلسطین اشغالی و نزدیکی تأسیسات اتمی دیمونا همچنان موضوع بحث و نگرانی در محافل صهیونیستی است. به گزارش کیهان، پایگاه صهیونیستی دبکا که در امور امنیتی فعالیت می کند، با اشاره به اینکه این پهپاد مدت نیم ساعت در آسمان صحرای نقب پرواز […]

شوک ناشی از نفوذ یک پهپاد تجسسی به عمق ۱۰۰ کیلومتری آسمان فلسطین اشغالی و نزدیکی تأسیسات اتمی دیمونا همچنان موضوع بحث و نگرانی در محافل صهیونیستی است.

به گزارش کیهان، پایگاه صهیونیستی دبکا که در امور امنیتی فعالیت می کند، با اشاره به اینکه این پهپاد مدت نیم ساعت در آسمان صحرای نقب پرواز کرده، نوشت: چرا نتانیاهو نخست وزیر و ایهود باراک وزیر دفاع دوست دارند این رویداد را صرفاً یک عملیات نفوذ هوایی توصیف کنند علی رغم اینکه آنچه رخ داد غیر از شکست ضد اطلاعاتی و استراتژیک در وهله اول برای اسرائیل چیز دیگری نبوده است.

این سایت نوشت: رخنه این هواپیما به فضای اسرائیل شاهدی است بر این مدعا که ارتش اسرائیل همچنان ناآماده در برابر حمله ناگهانی بر ضد اسرائیل است به رغم تمامی آموزش هایی که ارتش طی دو سال گذشته دیده است. ایران به این ترتیب می تواند حمله کند و مستقیماً اهداف اسرائیل و آمریکا را هدف قرار دهد لیکن تل آویو و واشنگتن تلاش می کنند این رویداد را نادیده بگیرند. واقعاً نتانیاهو و باراک چگونه به این حادثه می نگرند؟ سیدحسن نصرالله رهبر سازمان حزب الله در لبنان در تاریخ ۲۰ ژولای ۲۰۱۲ و در خلال یک سخنرانی گفته بود مقاومت یعنی حزب الله در هر جنگی در آینده تل آویو را غافلگیر خواهد کرد.

این سایت اسرائیلی نوشت: حقیقت این است که یک هواپیمای بدون سرنشین غول پیکر در فضای اسرائیل به مدت نیم ساعت به پرواز درآمده و تصاویری را به ثبت رسانده و آن را احتمالاً به یک مرکز کنترل و مراقبت که معلوم نیست در کجا واقع شده ارسال کرده است. همه این اتفاقات افتاده اما سیستم های الکترونیکی اسرائیل و آمریکا نتوانستند به موقع حتی این هواپیما را شناسایی کنند.آیا نباید این افتضاح را یک شکست ضد اطلاعاتی بزرگ توصیف کرد؟

دبکا فایل می افزاید: اینک این سؤال پیش روی مقامات سیاسی و نظامی ماست که اگر هواپیمای مذکور مجهز به بمبهای متعدد بود و آن را بر روی منطقه بئرالسبع می ریخت چه اتفاقی می افتاد. آیا این همان کابوسی نبود که اسرائیل دائماً از آن به عنوان تهدید ایران یاد می کند؟

این پایگاه صهیونیستی متخصص در امور امنیتی سپس با فهرست کردن مناطقی که هواپیمای تجسسی بدون سرنشین توانسته از آنها تصویربرداری و جمع آوری اطلاعات کند، نوشت: این هواپیمای بدون سرنشین پس از ورود به آسمان اسرائیل بر فراز پایگاه نظامی نفاتیم به پرواز درآمده و به سیستم های الکترونیکی وابسته به ارتش در جنوب نفوذ کرد و سپس بر فراز بئرالسبع به پرواز درآمد و به جمع آوری عکس و اطلاعات ضد اطلاعاتی متعلق به سامانه دفاع هوایی اسرائیل خاصه سیستم مربوط به حمایت از نیروگاه هسته ای دیمونا و مراکز نظامی دیگر اقدام کرده است.

«دبکا» افزود: بدون شک هدف اصلی کسانی که این هلی کوپتر را به درون اسرائیل هدایت کرده اند دستیابی به جزئیات رادارهای آمریکایی پیش رفته از نوع X-band است که در صحرای نقب مستقر می باشد. به بیانی ساده تر هر کسی که این هلی کوپتر را فرستاده قصد داشته شکاف هایی را برای رخنه در سیستم الکترونیکی سامانه ضدموشکی پیدا کند که به نظر می رسد هر آنچه را که طراحی کرده بود محقق کرده است. این احتمالاً از پیشدستی های ایران است.

«منابع اطلاعاتی اسرائیل» همچنین به سایت دبکا گفته اند «نیروی هوایی ارتش اسرائیل و سازمان اطلاعات نظامی این رژیم به طور ناگهانی با این مسئله روبرو شدند و این هواپیما نزدیک به نیم ساعت در آسمان فلسطین اشغالی پرواز می کرد و پس از این مدت رادارها توانسته اند آن را ردگیری کنند.» به گزارش دبکا «به نظر می رسد که اسرائیل در اطلاع رسانی درباره پرواز هواپیمای جاسوسی دچار سردرگمی شده به طوری که خبرنگار شبکه دوم تلویزیون اسرائیل در ابتدا پرواز هواپیمای جاسوسی را به جنبش جهاد اسلامی نسبت داد و اندکی بعد «یواف مردخای» سخنگوی ارتش این خبر را تکذیب کرد و اعلام نمود که این هواپیما از نوار غزه پرواز کرده و پس از آن نیز گفت که این هواپیما از نوار غزه نیز پرواز نکرده بلکه از یک منطقه جنوبی در غرب مصر به پرواز درآمده ولی هنوز معلوم نیست کدام کشور این هواپیمارا فرستاده است.»

پیش از این ادعا شده بود هواپیما از جنوب لبنان به مدیترانه رفته و سپس وارد جنوب فلسطین اشغالی شده است.

«یفتاح شاپیر» متخصص صنایع هوایی و نظامی اسرائیل نیز به آسوشیتدپرس گفت: ارسال این پهپاد می تواند یک هشدار از سوی ایران به اسرائیل باشد و نشان می دهد ایران قادر است پرنده های پروازی را وارد آسمان ما کند و حتی از قدرت خارج کردن آنها نیز برخوردار است.

در همین حال خلیل شاهین کارشناس فلسطین امور استراتژیک به العالم گفت: مقامات سیاسی و نظامی تل آویو همچنان از اینکه یک فروند هواپیمای تجسسی مسافتی طولانی را که بالغ بر ۱۰۰ کیلومتر بوده طی کرده و در حریم هوایی سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸پرواز کرده، شوکه هستند. اسرائیل به دلایل مختلف درباره ورود هواپیمای جاسوسی به حریم هوائی اراضی ۴۸ بسیار نگران است. مهمترین این دلایل، تکنولوژی پیشرفته ارسال این هواپیماست. اسرائیل همچنین معتقد است که هواپیمای جاسوسی نمی تواند این مسافت طولانی را جز با کمک ماهواره ها بپیماید.

وی خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی معتقد است طرفی که قادر به ارسال هواپیمائی با قدرت پیمودن این مسافت طولانی و پرواز یک ساعته یعنی یکصد کیلومتر در حریم هوائی اراضی ۴۸ است، می تواند با چنین هواپیماهائی بمب و موشک هم بفرستد و مواضع استراتژیک و مهم خصوصاً نیروگاه هسته ای دیمونا را هدف قرار دهد.

۱۷ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI