چهره منافق گونه محسن کدیور را ببینید + عکس

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از بولتن نیوز : محسن کدیور، شاگرد شیخ منتظری، روحانی‌نمایی است که بعد از فتنه ۸۸ به خارج از کشور گریخت و به عنوان یکی از اعضاء اصلی اتاق فکر جنبش موسوم به سبز، شروع به فعالیت علیه جمهوری اسلامی کرد. محسن کدیور در مخالفت خود با جمهوری اسلامی تا […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از بولتن نیوز : محسن کدیور، شاگرد شیخ منتظری، روحانی‌نمایی است که بعد از فتنه ۸۸ به خارج از کشور گریخت و به عنوان یکی از اعضاء اصلی اتاق فکر جنبش موسوم به سبز، شروع به فعالیت علیه جمهوری اسلامی کرد.

محسن کدیور در مخالفت خود با جمهوری اسلامی تا بدانجا پیش رفت که بنا بر اسناد معتبر حتی حاضر به سفر به اسرائیل و دیدار با مقامان رژیم صهیونیستی و احتمالا دریافت دستورات لازم از آنان شد.

محسن کدیور در حال حاضر در امریکا به سرمی برد و در دانشگاه دوکای کارولینای شمالی تدریس می کند. وی در اردیبهشت ماه سال ۸۵ با نوشتن مقاله ای که در فصلنامه مدرسه نوشته شد، نگاه ها را به سوی خود متوجه کرد. این مقاله «قرائت قرائت فراموش شده بازخوانی نظریه عکای ابرار» نام داشت.

در جلساتی که در آذر ماه سال ۸۴ دردانشکده فنی دانشگاه تهران (دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر ) با سخنرانی کدیور برگزار شد او در پی آموزش همین نظریه به دانشجویان بود. در شب بیست وسوم ماه مبارک رمضان سال ۸۴ در حسینیه ارشاد در سخنرانی ای باعنوان «چرا تشیع»، علت شیعه بودن خود را درست تر بودن قرائت امامان نسبت به دیگران دانست نه برگزیدگی الهی ایشان.

«بازخوانی منابع اعتقادی» موضوع سخنرانی وی در شب بیست وسوم ماه مبارک رمضان در سال ۸۵ بود. او که بنا به گفته خودش مهم ترین رویکردهای سالانه خود را در این مناسبت عرضه می کند، در آن مراسم به بازخوانی یکی از منابع اعتقادی شیعه پرداخته و کتاب « اصول کافی» را که از اساسی ترین منابع اعتقادی شیعه است، از پای‌بست ویران نشان داد.

وی همچنین در روزهای میانی اسفند ماه سال ۸۴ در مراسمی نیمه خصوصی، زیارت جامعه کبیره را هم از نظر سند و هم از دیدگاه دلالت فاقد هر گونه اعتبار معرفی کرد.

تشکیک او در آموزه‌های دینی، ضدیت با جمهوری اسلامی و همراهی با دشمنان ایران تا بدانجا پیش رفت که حتی حکم امام خمینی(ره) درباره ارتداد سلمان رشدی را نیز زیر سوال برد و در ادعایی مضحک، آن را «ترور» توصیف کرد. او در نامهای به حجتالاسلام محمد جواد فاضل لنکرانی، حمایت مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی از مجازات یک ملحد و هتاک به پیامبر اسلام که اهل جمهوری آذربایجان است را مردود دانست.

اگر چه در مورد انحرافات عقیدتی و اقدامات علیه جمهوری اسلامی موارد مختلفی را مطرح کرد اما در این مجال تنها می خواهیم به یک نمونه عینی از ماهیت نفاق گونه کدیور اشاره کنیم:

وی دارای وب سایتی شخصی است که مطالب و نوشته های خود را بر روی آن سایت بارگذاری می کند. این وب سایت دارای دو صفحه و به دو زبان فارسی و انگلیسی است. اما جالب است بدانید تصویری که کدیور از خود در این دو صفحه به نمایش گذارده است با یکدیگر تفاوت دارد. در صفحه مربوط به زبان فارسی که بدیهی است برای مخاطبین فارسی زبان که عمدتا داخل کشور هستند طراحی شده، تصویری که از کدیور وجود دارد، تصویری است با لباس روحانیت. اما در صفحه زبان انگلیسی که اختصاص به کاربران غیر ایرانی دارد، کدیور تصویری با کت و شلوار که نماد یک انسان علمی و آکادمیک است از خود به نمایش گذارده است. چرا که کدیور به خوبی می داند اگر قرار است در داخل ایران، نظریات دینی او مورد خوانش قرار بگیرد چاره ای ندارد جز آنکه از خود، وجهه ای حوزوی و دروس فقهی و کلامی خوانده نشان دهد. در حالی که این را می داند برای مخاطب انگلیسی زبان، اصل بر ارائه نظریات و تئوری های دانشگاهی است نه صرفا دینی. و حالا تو خود حدیث مفصل بخوان از این محمل.

۱۲ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI