کاترین اشتون : سوریه و ترکیه خویشتندار باشند

«کاترین اشتون» با متهم کردن دولت سوریه به دست داشتن در حمله خمپاره‌ای اخیر به خاک ترکیه، خواستار خویشتنداری طرفین شد. به گزارش روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ضمن محکومیت حمله خمپاره‌ای به خاک ترکیه، خواستار خویشتنداری همه طرفین شد. اشتون بدون اشاره به اینکه مقامات سوریه دست داشتن نیروهای […]

«کاترین اشتون» با متهم کردن دولت سوریه به دست داشتن در حمله خمپاره‌ای اخیر به خاک ترکیه، خواستار خویشتنداری طرفین شد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ضمن محکومیت حمله خمپاره‌ای به خاک ترکیه، خواستار خویشتنداری همه طرفین شد.

اشتون بدون اشاره به اینکه مقامات سوریه دست داشتن نیروهای سوری در این حمله را رد کرده‌اند، مدعی شد که نیروهای سوریه این حمله را انجام داده‌اند. وی در بیانیه‌ای‌ که به این منظور صادر کرده، آورده است: «من شدیدا حمله روز گذشته نیروهای سوری به شهر مرزی ترکیه را محکوم می‌کنم».

او ادامه داده است: «یکبار دیگر از مقامات سوری می‌خواهم فورا به خشونت‌ها پایان دهند و به تمامیت ارضی و حاکمیت تمام کشورهای همسایه خود احترام بگذارند».

اشتون در بخشی دیگر از این بیانیه آورده است: «همه طرفین را به خویشتنداری می‌خوانم و به پیگیری دقیق اوضاع ادامه می‌دهم».

در حمله خمپاره‌ای شب گذشته به روستایی مرزی در ترکیه که از خاک سوریه انجام گرفت، ۵ نفر کشته شدند و همین امر به بهانه‌ای جدید برای به راه انداختن جنگ روانی و موجی جدید از تهدید نظامی علیه سوریه بدل شده است. این در حالی است که دولت سوریه ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان، اعلام کرده است که این حمله را افراد ناشناس انجام داده‌اند و تحقیقات برای شناسایی عاملان آن در جریان است. با این وجود نیروهای ترکیه از روز گذشته چندین بار با ورود به حریم هوایی سوریه، نقاطی از مرز را هدف حمله قرار داده‌اند.

۱۲ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI