اردوغان و لایحه دخالت یکساله نظامی در سوریه

آنکارا – حزب مخالف جمهوریخواه خلق ترکیه روز پنجشنبه تقدیم لایحه دولت اردوغان به مجلس ترکیه به منظور کسب مجوز یک ساله برای دخالت نظامی در خاک سوریه را جنگ طلبی خواند و آن را محکوم کرد. به گزارش ایرنا، حزب حاکم ترکیه در پی درگیری های مرزی دیروز میان ترکیه و سوریه، با تقدیم […]

آنکارا – حزب مخالف جمهوریخواه خلق ترکیه روز پنجشنبه تقدیم لایحه دولت اردوغان به مجلس ترکیه به منظور کسب مجوز یک ساله برای دخالت نظامی در خاک سوریه را جنگ طلبی خواند و آن را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، حزب حاکم ترکیه در پی درگیری های مرزی دیروز میان ترکیه و سوریه، با تقدیم لایحه ای به مجلس خواهان مجوز برای مداخله نظامی به خاک سوریه شد.

پس از حضور نمایندگان احزاب سیاسی در مجلس، حزب حاکم ترکیه به رهبری رجب طیب اردوغان پیشنهاد داد که جلسه غیر علنی باشد.

پیش از آغاز جلسه غیر علنی مجلس، ˈمحرم اینجهˈ سخنگوی فراکسیون حزب مخالف جمهوریخواه خلق به عنوان بزرگترین حزب مخالف ترکیه در سخنرانی خود گفت: دولت با کسب این مجوز در صدد جنگ افروزی است و با این مجوز می تواند جنگ جهانی را آغاز کند.

وی با انتقاد از سیاست های آنکارا در قبال دمشق گفت: شما هنوز پیش از آن که ثابت شود سوریه عمدا به خاک ترکیه توپ پرتاب کرده است، مجوز مداخله نظامی می خواهید و در نظر دارید که این مجوز را در نشست غیر علنی به دست بیاورید ، هدف شما چیست، چه چیزی را می خواهید از مردم کتمان کنید.

۱۲ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI