چیزهای شنیده نشده درباره شهید چمران

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از ایسنا : همرزم شهید چمران گفت: با حضور شهید چمران در جنوب لبنان و انسجام شیعیان، دیگر هیچ معادله‌ای بدون حضور و تاثیر شیعیان در خاورمیانه شکل نگرفت. امیر‌ کمالی که در جلسه «ستاد بزرگداشت گفتمان دکتر چمران» در سالن اجتماعات استانداری خراسان سخن می‌گفت،از شهید چمران به عنوان […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از ایسنا : همرزم شهید چمران گفت: با حضور شهید چمران در جنوب لبنان و انسجام شیعیان، دیگر هیچ معادله‌ای بدون حضور و تاثیر شیعیان در خاورمیانه شکل نگرفت.

امیر‌ کمالی که در جلسه «ستاد بزرگداشت گفتمان دکتر چمران» در سالن اجتماعات استانداری خراسان سخن می‌گفت،از شهید چمران به عنوان مبارزی خستگی‌ناپذیر و با ایمان یاد کرد و گفت: شخصیت این شهید در زمام خود برای یاران و همراهانش افسانه بود و با حضور خود در جنوب لبنان و پایه‌ریزی جنبش «امل» توانست شیعیان را از غریبی و تنهایی بیرون آورد.

وی ادامه داد:کسی مثل شهید چمران را نمی‌شناسیم که از همان دوران کودکی تا مرحله شهادت در اوج قرار داشته باشد. متأسفانه به دلیل حضور این شهید در جبهه‌های مختلف مبارزه با استکبار،بیشتر به بعد جنگ‌آوری این عزیز پرداخته شده است حال آنکه ایشان سجایای اخلاقی زیادی داشتند.

وی همچنین گفت: ماهیت جنگ‌های رژیم نامشروع صهیونیستی با اعراب،تحقیر و تهدید‌آمیز بود اما شهید چمران با راه‌اندازی جنبش «امل» توانست این راهبرد و دکترین رژیم نامشروع صهیونیستی را خنثی کند.

دکتر محمدعلی مهتدی همرزم شهید چمران نیز گفت: شهید چمران طرحی را آماده کرده بود که با حمایت و کمک «جمال عبدالناصر» حکومت طاغوت را به صورت مسلحانه براندازد.

وی ادامه داد: تاکنون به زندگی دو ساله شهید مصطفی چمران در مصر پرداخته نشده است. این شهید دو سال از زندگی سراسر پربرکت خود را در قاهره گذراند به نحوی که از طریق سفیر مصر در سوئیس با “جمال عبد الناصر” ارتباط برقرار کرد و مقدمات طرحی را برای براندازی مسلحانه نظام دیکتاتوری پهلوی طراحی کرد. ۵۰۰ نفر از نفرات زبده در اردوگاه‌های آموزشی مصر، آموزش‌های نظامی را برای این حمله فرا گرفتند اما متاسفانه به دلیل نفوذ عناصر ساواک در بین این رزمندگان طرح لو می‌رود. بازرگان طی نامه‌ا‌ی شهید چمران را با خبر می‌کند و عملیات شکست می‌خورد. بعد از این ماجرا شهید چمران مجبور می‌شود از قاهره به جنوب لبنان هجرت کند.

این همرزم شهید چمران در جنوب لبنان اضافه کرد:چمران هرگز منتظر نبود کسی علم مبارزه را بردارد و خودش به دنبال آن به راه بیفتد بنابراین،همیشه راه فرهنگی و مسلحانه را برای مبارزه با رژیم ستم‌شاهی انتخاب کرده بود.

دکتر مهتدی به دوران زندگی شهید چمران در جنوب لبنان اشاره کرد و افزود: چمران بیش از ۹ سال در جنوب لبنان زندگی کرد و با ورود خود به لبنان جنبش امل را با کمک امام موسی صدر راه‌اندازی کرد و با مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی نشان داد که می‌شود در برابر چهارمین ارتش دنیا با دست خالی ایستاد.

چمران در میدان جنگ همچون شیری می‌غرید و به دشمن مجال نفس کشیدن نمی‌داد اما همین شیر غران وقتی کودکی را در جنوب لبنان می‌دید که از شدت فقر گریه می‌کند دلش می‌شکست. در کنار او می‌نشست و گریه می‌کرد.

۱۲ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI