درخواست بان کی مون از دولت سوریه

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل روز چهارشنبه از دولت سوریه درخواست کرد به تمامیت ارضی همسایگان خود احترام بگذارد. این اظهارات پس از حمله خمپاره‌ای روز چهارشنبه به یکی از مناطق ترکیه از داخل خاک سوریه مطرح شد که طی این حمله، ۵ ترکیه‌ای کشته […]

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل روز چهارشنبه از دولت سوریه درخواست کرد به تمامیت ارضی همسایگان خود احترام بگذارد.

این اظهارات پس از حمله خمپاره‌ای روز چهارشنبه به یکی از مناطق ترکیه از داخل خاک سوریه مطرح شد که طی این حمله، ۵ ترکیه‌ای کشته شدند.

بان کی مون نگرانی عمیق خود درباره حمله خمپاره‌ای که از منطقه «تل ابیض» در سوریه علیه منطقه‌ای در ترکیه انجام شد را ابراز داشت.

«مارتین نسیرکی» سخنگوی دبیر کل سازمان ملل که بیانیه بان کی مون را قرائت می‌کرد، در ادامه گفت: دبیر کل سازمان ملل بارها اعلام کرده که ادامه درگیری‌های نظامی در سوریه نتایج غم‌انگیزی برای مردم سوریه به همراه خواهد داشت.

این بیانیه افزود: حادثه امروز، بار دیگر نشان داد که درگیری‌های سوریه چگونه نه تنها امنیت مردم سوریه را تهدید می‌کند بلکه به طور فزاینده به همسایگان آسیب می‌رساند.

۱۲ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI