۱۹ کشور از لیست تحریم نفتی ایران خارج شدند

یکی از مواردی که رسانه های خارجی و از جمله BBC بارها به آن اعتراض کردند این مسئله بود این چه تحریمی است که بارها از سوی آمریکا فهرستی اعلام می شود و در آن اسامی کشور و یا شرکتهایی اعلام می شود که از تحریم نفتی ایران خارج می شوند. به عنوان مثال کشورهایی […]

یکی از مواردی که رسانه های خارجی و از جمله BBC بارها به آن اعتراض کردند این مسئله بود این چه تحریمی است که بارها از سوی آمریکا فهرستی اعلام می شود و در آن اسامی کشور و یا شرکتهایی اعلام می شود که از تحریم نفتی ایران خارج می شوند.

به عنوان مثال کشورهایی مانند چین، کره جنوبی، هند، آفریقای جنوبی، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، یونان و چندین کشور دیگر از فهرست تحریم نفتی ایران خارج شده اند، کشورهایی که خودشان تصویب کننده این تحریم نفتی بودند.

حتما این موضوع را نیز اخیرا در خبرها شنیده اید که آمریکا برای یک مدت ۶ ماهه دیگر به این فهرست فرصت داد تا از ایران نفت خریداری کنند.

یکی از مواردی که باید در این زمینه یادآور شد این موضوع است که حتما مسئولان کشورهای اروپایی این موضوع را نمی دانستند که هر پالایشگاه با یک درجه سنگینی و یا سبکی نفت (API) احداث می شود و پس از ساخت نمی توان از نفت کشور دیگری استفاده کرد زیرا ضررهای جبران ناپذیری را به تاسیسات نفتی وارد می کند.

حال اگر برخی از کشورها مدعی هستند که می توانند جبران کمبود نفت ایران را در بازار کنند و هر چه مقدار بازار می خواهد نفت تولید کنند این موضوع را بدانند که نفت تولیدی آنها نمی تواند درمان کننده درد بازار نفت باشد.

۱۱ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI