بورس تهران روند صعودی را از سر گرفت

ایرنا نوشت: در جریان معاملات آخرین روز کاری هفته شاخص کل ۴۳۱ واحد بالا رفت و به رقم ۲۹ هزار و ۹۸ واحد رسید. شاخص صنعت نیز با رشدی ۴۵۱ واحدی به رقم ۲۳ هزار و ۸۹۵ واحد رسید و شاخص ۵۰ شرکت فعالتر ۲۴ پله صعود کرد. در این روز شاخص بازار اول با […]

ایرنا نوشت: در جریان معاملات آخرین روز کاری هفته شاخص کل ۴۳۱ واحد بالا رفت و به رقم ۲۹ هزار و ۹۸ واحد رسید.

شاخص صنعت نیز با رشدی ۴۵۱ واحدی به رقم ۲۳ هزار و ۸۹۵ واحد رسید و شاخص ۵۰ شرکت فعالتر ۲۴ پله صعود کرد.

در این روز شاخص بازار اول با ۳۲۴ واحد رشد در عدد ۲۳ هزار و ۸۶۹ واحد به کار خود پایان داد و شاخص بازار دوم با افزایشی ۸۲۲ واحدی به عدد ۴۱ هزار و ۷۶۶ واحد رسید.

نمادهای ملی مس، فولاد مبارکه، سرمایه گذاری غدیر، چادرملو، گل گهر، گسترش نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی پردیس، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه گذاری امید و توسعه معادن و فلزات با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص، مهمترین عامل رشد این متغیر بودند.

همچنین در آخرین روز کاری هفته معامله گران ۵۴۲ میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش یک هزار و ۸۵۲ میلیارد ریال در ۳۳ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد کردند.

از ۵۴۲ میلیون سهمی که معامله شد بیشترین حجم معاملات متعلق به نمادهای ایران خودرو، فولاد مبارکه، توسعه معادن و فلزات، سرمایه گذاری سپه، ملی مس، پالایش نفت بندر عباس، سرمایه گذاری غدیر، گسترش نفت و گاز پارسیان، نفت پارس و سایپا بود.

همچنین لقب پر بیننده ترین نمادهای بازار به سایپا، پالایش نفت بندرعباس، فولاد مبارکه، ملی مس، ایران خودرو، توسعه معادن و فلزات، قند پیرانشهر، مخابرات و سرمایه گذاری غدیر اختصاص یافت.

بیشترین رشد قیمت در نمادهای حق تقدم شیشه و گاز، حق تقدم فولاد آلیاژی، داروسازی اکسیر، معادن منگنز، داملران، معادن بافق، مواد اولیه داروپخش، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، صنایع شیمیایی فارس و کشت و صنعت پیاذر باعث شد تا این نمادها در صدر جدول جای بگیرند.

این در حالی بود که انتهای جدول معاملات با بیشترین کاهش قیمت متعلق به نمادهای حق تقدم گروه صنایع بهشهر، حق تقدم کشاورزی و دامپروری مگسال، بانک کارآفرین، ماشین سازی نیرومحرکه، چرخشگر، سیمان داراب، کاشی و سرامیک حافظ، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و مپنا بود.

همچنین سرمایه گذاران بورسی، سنگین ترین صف های خرید را برای نمادهای سیمان غرب، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، قند لرستان، پارس مینو، کشت و صنعت پیاذر، سیمان هرمزگان، سیمان دورود، ذغال سنگ نگین طبس، سیمان ارومیه و سرمایه گذاری ساختمان ایران تشکیل دادند.

این در حالی بود که سهامداران نمادهای ایران خودرو، پارس سوییچ، بانک اقتصاد نوین، سیمان داراب، آلومتک، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، گروه صنعتی ملی، مپنا، پارس دارو و موتوژن با بی مهری به این نمادها، طولانی ترین صف های فروش را برای خروج از این سهام تشکیل دادند.

در پایان معاملات روز چهارشنبه ارزش روز بازار نیز از مرز ۱۳۱ هزار میلیارد تومان گذشت.

۱۱ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI