بازداشت تعدادی از خسارت‌زنندگان به اماکن عمومی و صرافی‌های تهران

شاهدان عینی صبح امروز گزارش دادند که تعدادی ‌اراذل و اوباش‌ در خیابان‌های اصلی مانند خیابان جمهوری، چهارراه اسلامبول، خیابان فردوسی و برخی دیگر از خیابان‌ها با مراجعه به برخی مغازه‌ها و صرافی ها، آنها را مجبور به تعطیل کردن مغازه‌هایشان کردند. شاهدان عینی می‌گویند ‌اراذل و اوباش شیشه‌های برخی مغازه‌ها که در مقابل این […]

شاهدان عینی صبح امروز گزارش دادند که تعدادی ‌اراذل و اوباش‌ در خیابان‌های اصلی مانند خیابان جمهوری، چهارراه اسلامبول، خیابان فردوسی و برخی دیگر از خیابان‌ها با مراجعه به برخی مغازه‌ها و صرافی ها، آنها را مجبور به تعطیل کردن مغازه‌هایشان کردند.

شاهدان عینی می‌گویند ‌اراذل و اوباش شیشه‌های برخی مغازه‌ها که در مقابل این خواسته مقاومت می‌کردند را شکسته‌اند.

در پی نوسانات ارزی در کشور، برخی واسطه‌ها اقدام به خرید و فروش غیرقانونی ارز کرده و ارزهای خریداری شده را احتکار کرده‌اند؛ اقدامی که ‌‌نمایندگان مجلس آن‌را ‌ یکی از عوامل اصلی شدت گرفتن نوسانات بازار ارز می‌دانند.

در این میان، برخی شرکت‌های خارجی از جمله شرکت کره‌ای «ال جی» چندین ماه است که فروش کالاهای خود را در ایران به حالت تعلیق درآورده‌اند.

تعدادی از فروشندگان این شرکت در گفت‌وگو با فاطر، می‌گویند که «دپو» کالاها در شرایط ارزی فعلی برای آنها سود بیشتری از فروش دارد.

آقای احمدی‌نژاد روز گذشته در یک نشست خبری، «سوءمدیریت دولت» در نوسانات ارزی را به کل تکذیب کرد و آن را جنگ روانی دانست.

امروز تعدادی از صرافی‌ها و مغازه‌های بازار تهران برای مدت کوتاهی بسته شد.

آقای احمد کریمی اصفهانی دبیرکل جامعه اصناف و بازار تهران به خبرگزاری ایسنا گفته، «بازاریان تمایلی به بستن بازار نداشتند، اما طرح‌ریزی‌های که از بیرون شده بود، باعث شد که بخشی از بازار امروز تعطیل شود.»

وی با تاکید بر اینکه بازار فردا هم همانند روزهای گذشته باز است، تصریح کرد: یک تعداد هستند که اخلال امروز در بازار و میدان فردوسی را ترتیب دادند و این اتفاقات مربوط به آنهاست.

سرهنگ خلیل هلالی رئیس پلیس اماکن عمومی نیز تأکید کرد که‌ «پلیس ‌بر اساس قانون و پس از صدور حکم قضایی واحد صنفی متخلف را پلمپ می‌کند».

او اضافه کرده است: همیشه جمعیت شناوری ‌در بازار حضور دارند‌. حضور چند نفر و تماشای اوضاع دلیل بر تجمع و تعطیلی نیست و خبری تاکنون در خصوص تعطیلی بازار نداشته‌ایم.

برخی منابع آگاه از بازداشت تعدادی از خسارت‌زنندگان به مغازه‌داران خیابان‌های تهران خبر دادند.

۱۱ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI