طارق الهاشمی تابعیت ترکیه ای گرفت

طارق الهاشمی تابعیت ترکیه ای گرفت

ایسنا – خبرگزاری النخیل عراق از اعطای تابعیت ترکیه‌ای به طارق الهاشمی توسط اردوغان خبر داد. خبرگزاری النخیل عراق طی خبری اعلام کرد: رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه به طارق الهاشمی، معاون فراری رئیس‌جمهوری عراق که به اتهام دست داشتن در عملیات‌های تروریستی در عراق به اعدام محکوم شده، تابعیت ترکیه‌ای داده است. بنا به […]

ایسنا – خبرگزاری النخیل عراق از اعطای تابعیت ترکیه‌ای به طارق الهاشمی توسط اردوغان خبر داد.

خبرگزاری النخیل عراق طی خبری اعلام کرد: رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه به طارق الهاشمی، معاون فراری رئیس‌جمهوری عراق که به اتهام دست داشتن در عملیات‌های تروریستی در عراق به اعدام محکوم شده، تابعیت ترکیه‌ای داده است.

بنا به گزارش این خبرگزاری، یکی از نزدیکان اردوغان اعلام کرده است که نخست وزیر پس از صدور حکم اعدام علیه الهاشمی، دستور اعطای تابعیت ترکیه‌ای به الهاشمی را صادر کرده است.

درهمین حال عزت‌الشابندر، یکی از اعضای ائتلاف دولت قانون که رهبری آن را نوری المالکی، نخست‌وزیر عراق برعهده دارد در سخنانی از حضور اسامه النجیفی، رئیس پارلمان عراق و مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان عراق در کنفرانس حزب عدالت و توسعه ترکیه انتقاد کرد و گفت: حضور بارزانی و النجیفی در این کنفرانس رسمی نبود و باقی ماندن این دو در سالن کنفرانس، زمانی که الهاشمی سخنرانی می‌کرد اهانت به تمامیت ارضی عراق و توهین به خون ملت عراق است.

طارق الهاشمی که پیش‌تر حکم جلب وی از سوی اینترپل صادر و اخیرا به اعدام محکوم شد در حال حاضر در ترکیه به سر می‌برد.

۱۱ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI