احمدی نژاد : مذاکره با ایالات متحده ممکن است

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از ایسنا، در ادامه نشست خبری رییس‌جمهور با رسانه ها ؛ خبرنگار شبکه العالم سوال خود را اینگونه مطرح کرد که در پی نوسانات ارز، سخنگوی کاخ سفید بیان کرد که تحریم‌ها در اقتصاد ایران اثر داشته است، آیا کاهش ارزش پول ملی می‌تواند در برنامه هسته‌ای نوعی بازنگری ایجاد […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از ایسنا، در ادامه نشست خبری رییس‌جمهور با رسانه ها ؛ خبرنگار شبکه العالم سوال خود را اینگونه مطرح کرد که در پی نوسانات ارز، سخنگوی کاخ سفید بیان کرد که تحریم‌ها در اقتصاد ایران اثر داشته است، آیا کاهش ارزش پول ملی می‌تواند در برنامه هسته‌ای نوعی بازنگری ایجاد کند و مذاکره‌ای صورت گیرد؟ که رییس جمهور پاسخ داد: مذاکره که در حال انجام است، گفت‌وگوی ۱+۵ که برسر مذاکرات هسته‌ای است.

خبرنگار مذکور به مذاکره مستقیم با آمریکا اشاره کرد که رییس جمهور پاسخ داد: مذاکره مستقیم با آمریکا ممکن است؛ اما باید شرایط آن فراهم شود،‌ اما در این شرایط من فکر نمی‌کنم.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: در بین‌الملل اصل بر رابطه گفت‌وگو و تفاهم است و این گفت‌وگو و تفاهم باید در شرایط عادلانه انجام شود. اگر کسانی خیال می‌کنند، با فشار ملت ایران را پای گفت‌وگو می‌آورند، حتما اشتباه می‌کنند، حتما اشتباه می‌کنند و اگر هم چنین انتظاری دارند، باید رفتار خود را اصلاح کنند.

خبرنگار مذکور به عقب‌نشینی ایران پیرامون موضوع هسته‌ای اشاره کرد که رییس جمهور پاسخ داد: منظور از ایران چه کسی است؟ اگر منظور احمدی‌نژاد و ملت ایران است، ما اهل عقب‌نشینی نیستیم.

۱۰ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI