احمدی نژاد : اگر اسرائیل حمله کند به خوبی دفاع میکنیم

احمدی نژاد : اگر اسرائیل حمله کند به خوبی دفاع میکنیم

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از مهرنیوز : محمود احمدی نژاد در حاشیه سفر به نیویورک به منظور شرکت در شصت و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل در گفتگو با فرید زکریا گزارشگر شبکه CNN درباره برخی مسائل صحبت کردند که تکه ای از این مصاحبه را در زیر میخوانید . رئیس جمهور در پاسخ […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از مهرنیوز : محمود احمدی نژاد در حاشیه سفر به نیویورک به منظور شرکت در شصت و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل در گفتگو با فرید زکریا گزارشگر شبکه CNN درباره برخی مسائل صحبت کردند که تکه ای از این مصاحبه را در زیر میخوانید .

رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره تهدیدات سران رژیم صهیونیستی و سخنان رئیس جمهور آمریکا علیه ایران تصریح کرد: ما این تهدیدات را جدی نمی گیریم؛ تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران به تحرکات تروریستهایی می ماند که چند جای یک کشور را بمب گذاری کرده یا با سلاح های بی مورد هدف قرار می دهند که اینها نمی تواند هیچ تاثیری در یک کشور بزرگ مثل ایران بگذارد.

احمدی نژاد ادامه داد: درباره سخنان رئیس جمهور آمریکا نیز از آنجا که بنا ندارم سخنی بگویم که نوعی دخالت در انتخابات آمریکا که موضوعی کاملا داخلی و در حوزه اختیارات و حقوق ملت آمریکاست، فعلا اظهارنظری نمی کنم.

رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که اگر از سوی رژیم صهیونیستی حمله ای علیه ایران صورت گیرد، با توجه به موضع گیری های شدید برخی مقامات نظامی ایران در این رابطه، پاسخ ایران چه خواهد بود؟ خاطرنشان کرد: ایرانیان هیچ گاه آغازگر یک جنگ نبوده اند، اما اگر مورد هجوم قرار گرفتند، به خوبی از عهده دفاع از خود برآمده اند.

احمدی نژاد با بیان اینکه هیچ فرد و یا کشوری در طول تاریخ از حمله به ایران سودی نبرده است، اضافه کرد: ایران اهل جنگ نیست و آنچه در فضای رسانه ای مطرح می شود، روال معمول است که تهدیدات مطرح علیه ایران متقابلا از سوی ایرانی ها پاسخ داده می شود.

رئیس جمهور در برابر اصرار خبرنگار سی.ان.ان مبنی بر اینکه اگر رژیم صهیونیستی به ایران حمله کند، ایران تنگه هرمز را که شاهراه تجارت و صادرات نفت خودش است، نیز خواهد بست؟ گفت: آیا این درست است که عده ای بیایند یک کشور مستقل را تهدید به حمله نظامی کنند و کشورهای دیگر و نهادهای بین المللی نیز در مقابل آن سکوت کنند؟ اگر ایران چنین تهدیداتی را مطرح کرده بود، امروز چند بلندگو علیه ایران فعال بود؟

احمدی نژاد با طرح این سوال که چرا امروز خلیج فارس ملتهب است؟ افزود: ایران چند هزار سال امنیت خلیج فارس را به خوبی و بدون حتی شلیک یک تیر تامین کرده و تا ۳۲ سال قبل هیچ جنگ و درگیری در این منطقه رخ نداده بود. اولین بار صدام، آن هم به پشتیبانی کشورهای غربی در این منطقه درگیری ایجاد کرد، اما یقینا ایران بیش از همه از امنیت خلیج فارس سود می برد.

رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که آیا ایران تضمین می دهد که حتی در صورت حمله رژیم صهیونیستی، تنگه هرمز را نبندد؟ اظهار داشت: یعنی شما می گویید، اگر صهیونیست ها به ایران حمله کردند، ایران هیچ واکنشی نشان ندهد؟ بنده البته نمی خواهم درباره عکس العمل ایران به چنین اتفاقی سخن بگویم، چرا که واکنش ایران کاملا مشخص و روشن است، اما این مسئله اصلی نیست، بلکه مسئله اصلی حضور ناامنی آفرین کشورهای بیگانه در خلیج فارس است، شما فکر می کنید اگر ناوهای کشورهای غربی در خلیج فارس حضور نداشته باشند، رژیم صهیونیستی حتی جرات آن را دارد که ایران را تهدید کند؟

احمدی نژاد ادامه داد: عامل ناامنی در خلیج فارس حضور نامشروع کشورهای بیگانه در منطقه است، اگر کشورهای غربی دلسوز امنیت منطقه هستند، اولین و درست ترین اقدام آنها خروج از منطقه است. ایران تضمین می دهد، امنیت منطقه را با کمک همسایگان به طور کامل و بدون هیچگونه درگیری حفظ کند.

۹ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI