مشکل استخدام کارکنان شوراهای حل اختلاف رفع خواهد شد

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه، حجت‌الاسلام محمدمهدی احمدی میانجی عصر یکشنبه در جمع اعضای شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی اظهار داشت : از دیگر دغدغه‌های قوه قضائیه بیمه کارکنان شوراهای حل اختلاف است که این موضوع نیز پیگیری می‌شود. وی در ادامه با اشاره به اهمیت شوراهای حل اختلاف افزود: […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه، حجت‌الاسلام محمدمهدی احمدی میانجی عصر یکشنبه در جمع اعضای شوراهای حل اختلاف آذربایجان غربی اظهار داشت : از دیگر دغدغه‌های قوه قضائیه بیمه کارکنان شوراهای حل اختلاف است که این موضوع نیز پیگیری می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت شوراهای حل اختلاف افزود: تبعیت از ائمه معصومان (ع) و تلاش برای حل مشکلات مردم از جمله رسالت شوراهای حل اختلاف به شمار می‌آید و کارکنان این نهاد نیز باید به گونه‌ای فعالیت کنند که بتوانند رضای الهی و خشنودی مردم را فراهم کنند.

احمدی میانجی گسترش صلح، سازش، احیا و ترویج این امر را از سنت‌های حسنه برشمرد که در سیره نبوی و علوی به وضوح قابل مشاهده است.

وی با اشاره به آثار روانی و اجتماعی مثبتی که از عملکرد شوراهای حل اختلاف بر اجتماع مترتب می‌شود، گفت: ارجاع پرونده‌ها و دعاوی حقوقی به ویژه اختلافات خانوادگی به شوراهای حل اختلاف سبب حفظ حرمت خانواده و جلوگیری از شکسته شدن قبح بسیاری از ناهنجاری‌های رفتاری در طرفین دعوا در خانواده شده است.

به گفته احمدی میانجی برقراری صلح میان افراد و حاکم ساختن امنیت و آرامش در خانواده‌ها نه تنها انسان‌های بی‌شماری را از مشکلات حبس و تعزیر نجات می‌دهد بلکه از گرفتار شدن خانواده‌ها به فقر و بی‌سرپرستی نیز جلوگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: شوراهای حل اختلاف از مهم‌ترین نهادهایی است که در تداوم حیات خانواده‌ها و پیوند دادن مردم با آموزه‌های دینی نقش موثری ایفا می‌کنند.

میانجی در ادامه سخنان خود قول مساعد داد مشکلات فراروی این قشر زحمتکش در آینده‌ نزدیک حل شود.

۹ مهر ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI