به آتش کشیده شدن یک مسجد در میانمار - دانلود سخنرانی رائفی پور

به آتش کشیده شدن یک مسجد در میانمار

به گزارش فرهنگ به نقل از پرس تی بودایی‌های میانمار که از حمایت دولت این کشور برخوردارند، روز جمعه (۲۰ مرداد، ۱۰ اوت) به سوزاندن روستاهای مسلمان‌نشین و تخریب مساجد آن‌ها ادامه دادند. این در حالی است که گزارش‌ها از حضور شدید نیروهای ارتش و برقراری حکومت نظامی در مرکز ایالت راخینه حکایت دارند.ایالت راخینه […]

به گزارش فرهنگ به نقل از پرس تی بودایی‌های میانمار که از حمایت دولت این کشور برخوردارند، روز جمعه (۲۰ مرداد، ۱۰ اوت) به سوزاندن روستاهای مسلمان‌نشین و تخریب مساجد آن‌ها ادامه دادند.

این در حالی است که گزارش‌ها از حضور شدید نیروهای ارتش و برقراری حکومت نظامی در مرکز ایالت راخینه حکایت دارند.ایالت راخینه در شمال میانمار از ژوئن سال ۲۰۱۱ میلادی صحنه خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا است که تا کنون ده‌ها کشته و هزاران بی‌خانمان بر جا گذاشته است.دولت میانمار که اکثریت بودایی در آن قدرت را در اختیار دارند، از به رسمیت شناختن مسلمانان این کشور به عنوان شهروندان میانمار خودداری و ادعا می‌کند که آن‌ها مهاجران غیرقانونی هستند. مسلمانان روهینگیا اوایل قرن هشتم میلادی به میانمار مهاجرت کردند.
رئیس جمهور میانمار ۲۹ تیر (۱۹ ژوئیه) گفت: «تنها راه‌حل» فرستادن نزدیک به یک میلیون مسلمان این کشور به اردوگاه پناهندگان سازمان ملل است که از سوی کمیساریای عالی پناهندگان این سازمان اداره می‌شود.
بر پایه گزارش‌ها، نزدیک ۶۵۰ تن از مسلمانان روهینگیا کشته شده‌اند. همچنین، هزار و ۲۰۰ نفر مفقود و بیش از ۸۰ هزار تن دیگر از آنان بی‌خانمان شده‌اند.دیده‌بان حقوق بشر ۱۱ مرداد (۱ اوت) دولت میانمار را به دلیل کشتار مسلمانان روهینگیا در جریان موج خشونت‌های فرقه‌ای سال‌های اخیر محکوم کرده است.سازمان ملل می‌گوید، ده‌ها سال تبعیض، مسلمانان روهینگیا را بی‌وطن کرده است. همچنین، به گفته این نهاد بین‌المللی، دولت میانمار با محاصره نظامی منطقه‌ای که مسلمانان روهینگیا در آن قرار دارند، محدودیت‌هایی را در رابطه با تحرک مسلمانان این کشور اعمال می‌کند و آن‌ها را از حق برخورداری از زمین، تحصیل و خدمات عمومی محروم کرده است.
۲۰ مرداد ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI