مشترکین برق پر مصرف جریمه میشوند

مشترکین برق پر مصرف جریمه میشوند

به نقل از ایسنا، این لایحه که به تصویب دولت رسیده و اکنون آماده است تا به مجلس تقدیم شود مشترکان پرمصرف برق را هدف قرار داده است. براساس این لایحه از کسانی که خارج از الگوی تعیین شده برای برق مصرف می‌کنند هر کیلووات ساعت ۲۰ ریال جریمه دریافت می‌شود. وزیر نیرو با تایید […]

به نقل از ایسنا، این لایحه که به تصویب دولت رسیده و اکنون آماده است تا به مجلس تقدیم شود مشترکان پرمصرف برق را هدف قرار داده است.

براساس این لایحه از کسانی که خارج از الگوی تعیین شده برای برق مصرف می‌کنند هر کیلووات ساعت ۲۰ ریال جریمه دریافت می‌شود.
وزیر نیرو با تایید این خبر در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر اینکه “مجبور شدیم” چنین لایحه‌ای را در دولت آماده کنیم، افزود: بر اساس لایحه‌ای که به تصویب دولت رسیده و اکنون آماده است که به مجلس تقدیم شود، قرار است باتوجه به مزیت‌های فراوانی که استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر دارد، مجلس اجازه دهد از کسانی که خارج از الگو مصرف می‌کنند هر کیلووات ساعت ۲۰ ریال اضافه دریافت کنیم که این منابع را به عنوان وجوه اداره شده و یا یارانه سود تسهیلات در اختیار سرمایه‌گذاران انرژی‌های نو بگذاریم تا بتوانند این موضوع را با سرعت بیشتری به حرکت درآورند.
این عضو کابینه دولت دهم با این حال تاکید کرد: البته به دلیل محدودیت‌های اصل ۴۴ باید بخش خصوصی در این زمینه ورود کند که بخش خصوصی هم باید اول مشتری خود را در این زمینه فراهم کند.
وی با اشاره به این که از زمان قبول مسئولیت وزارت نیرو برنامه ای تعیین شده که در آن ۱۵۰۰ مگاوات از ظرفیت تولید برق کشور را از انرژی های تجدیدپذیر تامین کنیم، افزود: این برنامه به چند دلیل تاکنون با سرعتی که می‌خواستیم پیش نرفته است.

۱۹ مرداد ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI