بهترین فاصله بین افطار و ورزش کردن - دانلود سخنرانی رائفی پور

بهترین فاصله بین افطار و ورزش کردن

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از وب دا » بهترین فاصله بین افطار و برنامه ورزشی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت است تا مراحل هضم، تخلیه معده و جذب اولیه کربوهیدرات ها در دستگاه گوارش پایان یافته باشد. زهرا عبداللهی متخصص تغذیه، با بیان این مطلب اظهار داشت: اگر بین زمان افطار و برنامه ورزشی […]

به نوشته ظهور۱۲ به نقل از وب دا » بهترین فاصله بین افطار و برنامه ورزشی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت است تا مراحل هضم، تخلیه معده و جذب اولیه کربوهیدرات ها در دستگاه گوارش پایان یافته باشد.

زهرا عبداللهی متخصص تغذیه، با بیان این مطلب اظهار داشت: اگر بین زمان افطار و برنامه ورزشی فاصله وجود داشته باشد منجر به کاهش مشکلات گوارشی، نفخ و ورم معده شده و در عین حال ورزشکار به علت سطح قند خون مناسب احساس ضعف یا کاهش کارآیی نخواهد شد.

وی افزود: صرف افطاری سبک و کم چرب حاوی کربوهیدرات های پیچیده و طبیعی و پرهیز از مواد چرب یا شیرینی هایی با قند های مصنوعی توصیه می شود.

سرپرست دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت تصریح کرد: این فاصله زمانی به دستگاه گوارش اجازه می دهد تا با جذب مایعات موجود در نوشیدنی ها و مواد غذایی از افت فشار خون و کاهش عملکرد ورزشکار و آسیب های ناشی از کم آبی در او جلوگیری شود.

وی ادامه داد: ورزشکاران باید قبل از ورزش یک تا دو لیوان آب بنوشند و در حین فعالیت جسمانی نیز هر پانزده تا بیست دقیقه یک لیوان مایعات میل کنند و بعد از انجام ورزش مصرف آب میوه طبیعی همرا با قدری نمک به منظور تأمین آب، املاح و گلوکز از دست رفته پیشنهاد می شود.

عبداللهی ابراز داشت: اگر ورزش در محیط گرم و مرطوب انجام شود یا ورزشکار جزء افرادی باشد که مقدار زیادی نمک در عرق بدنشان دفع می کنند توجه به مایعات و املاح از دست رفته مهم بوده و اگر ورزش بیش از یک ساعت طول بکشد یا ورزش شدید انجام شده باشد، توجه به مایعات، املاح و گلوکز از دست رفته اهمیت بیشتری می یابد.

وی توصیه کرد: ورزشکاران در فاصله افطار تا سحر بدون توجه به احساس تشنگی، مایعات بنوشند و به منظور حفظ قند خون در ساعت های بعدی از کربوهیدرات های پیچیده مانند خرما، توت خشک یا انجیر خشک بعد از ورزش استفاده کنند.

۱۹ مرداد ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI