دور جدید خشونت ها علیه مسلمانان در میانمار - دانلود سخنرانی رائفی پور

دور جدید خشونت ها علیه مسلمانان در میانمار

به گزارش ایرنا، سخنگوی شورای علمای ‘ روهینگ ‘مقیم مالزی به شبکه الجزیره گفت، موج جدید خشونت ها دو وروز پیش در شهر ‘کایاک تاو’ در ایالت ‘آراکان’ واقع در غرب میانمار آغاز شد. منابع محلی هم گفتند صدها بودائی به ۵ روستای نزدیک کایاک تاو که اقلیت مسلمانان در آن حضور دارند ،حمله ور […]

به گزارش ایرنا، سخنگوی شورای علمای ‘ روهینگ ‘مقیم مالزی به شبکه الجزیره گفت، موج جدید خشونت ها دو وروز پیش در شهر ‘کایاک تاو’ در ایالت ‘آراکان’ واقع در غرب میانمار آغاز شد.

منابع محلی هم گفتند صدها بودائی به ۵ روستای نزدیک کایاک تاو که اقلیت مسلمانان در آن حضور دارند ،حمله ور شدند و صدها منزل متعلق به مسلمانان را به آتش کشیدند و ساکنان آنها را به قتل رساندند.این سخنگو گفت: به رغم درخواست کمک مسلمانان از نیروهای امنیتی ، آنان فقط تماشاگر این حوادث بودند.

به گفته این عضو مسلمانان میانمار ، هیچ تصویری از این خشونت ها به بیرون از کشور میانمار منتقل نشده است و جامعه جهانی هم تاکنون هیچ اقدام جدی برای متوقف کردن این خشونت ها انجام نداده و موضع گیری کشورهای مختلف به محکوم کردن آنها محدود شده است.دور جدید خشونت ها علیه مسلمانان در میانمار در حالی منتشر شده که سازمان همکاری های اسلامی از تشکیل کمیته حقیقت یاب در باره نسل کشی در این کشور خبر داده است.

۱۶ مرداد ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI