دلیل رفتن دنیزلی از پرسپولیس معلوم شد - دانلود سخنرانی رائفی پور

دلیل رفتن دنیزلی از پرسپولیس معلوم شد

هفته‌ها از رفتن مصطفی دنیزلی می‌گذرد اما هنوز ابهاماتی در مورد دوران حضور این مربی ترکیه‌ای وجود دارد. سری قبل که دنیزلی سرمربی پرسپولیس بود هواداران این تیم خاطرات خوشی را داشتند و می‌گفتند اگر دنیزلی جام نگرفت در عوض تیمش هجومی و تماشاگرپسند بازی می‌کرد. او حتی در پاس تهران هم کارنامه خوبی داشت. […]

هفته‌ها از رفتن مصطفی دنیزلی می‌گذرد اما هنوز ابهاماتی در مورد دوران حضور این مربی ترکیه‌ای وجود دارد. سری قبل که دنیزلی سرمربی پرسپولیس بود هواداران این تیم خاطرات خوشی را داشتند و می‌گفتند اگر دنیزلی جام نگرفت در عوض تیمش هجومی و تماشاگرپسند بازی می‌کرد. او حتی در پاس تهران هم کارنامه خوبی داشت. این بار هم دنیزلی با بردن داربی‌۷۴‌ به اوج محبوبیت رسید و توانست با کمک ایمون زاید خاطرات تلخ ۴ داربی قبلی را از ذهن پرسپولیسی‌ها پاک کند اما هرچه گذشت شرایط سخت‌تر شد و پرسپولیس آن‌قدر ۴ تا ۴ تا خورد که خیلی‌ها اعتمادشان را به دنیزلی از دست دادند. البته گروهی هم می‌گفتند چند بازیکن از قصد بازی نمی‌کنند تا آقا مصطفی فراری شود اما شاید مشکل عمده دنیزلی بعد از بازی با الغرافه قطر و آن مصاحبه علی کریمی شروع شد. جادوگر در آن مصاحبه از دنیزلی و تاکتیک‌هایش به شدت انتقاد کرد و حرف‌هایی زد که به زعم خیلی‌ها باعث شکسته شدن شخصیت دنیزلی شد و او اقتدار خود را نزد بازیکنان از دست داد. آقا مصطفی کاریزمای خاص خود را داشت ولی وقتی علی کریمی مقابل او ایستاد خیلی‌ها کار دنیزلی و پرسپولیس را تمام شده دانستند.

جلسه مهم دنیزلی با سردار

بعد از آن مصاحبه کریمی، مصطفی دنیزلی به شدت دلخور شد و در جلسه‌ای با سردار رویانیان از او خواست علی کریمی را اخراج کند. جلسه طرفین بیش از ۲ ساعت طول کشید و سردار به دنیزلی حق داد اما از او خواست در آن شرایط حساس قید اخراج کریمی را بزند. یکی از نزدیکان دنیزلی درباره آن روزها می‌گوید: «آقا مصطفی به شدت از دست علی کریمی عصبانی بود

و من تا حالا او را این قدر عصبانی ندیده بودم. اصلا نمی‌خندید و اصرار داشت علی کریمی اخراج شود. او می‌گفت کریمی تیم مرا بر هم زده و چند نفر هم با او هستند.» البته کریمی بازیکنی نبود که با وجود مصاحبه‌ برای پرسپولیس و دنیزلی بازی نکند اما به هر حال او دوستانی مثل مازیار زارع را در پرسپولیس داشت که سعی می‌کرد از آن‌ها حمایت کند. همان زمان این شایعه هم داغ شده بود که ۵،۴ بازیکن پرسپولیس برای دنیزلی بازی نمی‌کنند تا او را خراب کنند.

دنیزلی: با کریمی به هیچ جایی نمیرسید

سردار رویانیان خیلی سعی کرد اختلاف دنیزلی و کریمی رسانه‌ای نشود و البته تا حدی هم موفق بود. البته مصاحبه کریمی بعد از بازی با الغرافه بازتاب زیادی داشت‌ ولی سردار جلوی مصاحبه دنیزلی را گرفت و از او خواست به خاطر موقعیت خاص پرسپولیس‌ (که بازی با الاتحاد عربستان را در پیش داشت) سکوت کند. قبل از همان بازی دنیزلی به رویانیان گفت علی کریمی تیم را به هم می‌ریزد و نظم را به هم می‌زند با وجود او و مادامی که این بازیکن در پرسپولیس بازی می‌کند شما به هیچ جایی نمی‌رسید.»

دنیزلی قهر کرد و…

پرسپولیس به الاتحاد باخت و در آسیا حذف شد (هرچند یک مرحله بالا رفته بود) و در لیگ هم آن‌قدر شکست خوردکه دوازدهم شد. جالب این‌که بعد از اتفاقاتی که ذکر شد و حتی قبل از بازی با الاتحاد عربستان در جده دنیزلی به حالت قهر چمدانش را بست و می‌خواست به کشورش برگردد که سردار مانع شد و از او خواست بماند. بعد از حذف پرسپولیس هم دنیزلی دوباره تاکید کرد پرسپولیس چه با او چه بدون او موفق نمی‌شود مگر آن‌که علی کریمی از این تیم برود. البته کریمی هم در چند محفل خصوصی انتقاداتی را از دنیزلی به عمل آورد و دانش فنی او را زیر سوال برد. حالا باید دید امسال رابطه جادوگر با مانوئل ژوزه چطور است. خیلی‌ها می‌گویند سرمربی پرتغالی آدمی نیست که مثل دنیزلی کوتاه بیاید و به مرور کریمی را نیمکت‌نشین می‌کند.

۱۶ مرداد ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI