فریاد سرنگونی رژِیم آل سعود در مراسم تدفین همسر شیخ نمر - دانلود سخنرانی رائفی پور

فریاد سرنگونی رژِیم آل سعود در مراسم تدفین همسر شیخ نمر

هزاران نفر از شهروندان عربستان با تشییع پیکر همسر شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعه این کشور، فریاد سرنگونی رژیم آل سعود را سردادند. به گزارش فرهنگ به نقل از العالم، هزاران نفر از شهروندان عربستان سه شنبه شب در شهر صفوی در شرق عربستان، پیکر “منی جابر شریاوی” همسر شیخ نمر باقر النمر […]

هزاران نفر از شهروندان عربستان با تشییع پیکر همسر شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعه این کشور، فریاد سرنگونی رژیم آل سعود را سردادند.

به گزارش فرهنگ به نقل از العالم، هزاران نفر از شهروندان عربستان سه شنبه شب در شهر صفوی در شرق عربستان، پیکر “منی جابر شریاوی” همسر شیخ نمر باقر النمر را که در بازداشت رژیم سعودی است، تشییع کردند.مردم بعد از مراسم تشییع جنازه بابرگزاری تظاهرات و سردادن شعار سیاستهای رژیم سعودی را محکوم کردند و خواستار آزادی بازداشت شدگان و در راس آنها شیخ نمر شدند.
شرکت کنندگان در تظاهرات خود شعار “ملت خواهان سرنگونی رژیم است”و “عزت و کرامت این ملت لگدمال نمی شود” سر می دادند.آنها همچنین در حمایت از شیخ نمر شعار “جانم فدایت شیخ نمر”، “ما سربازان توایم ای نمر و به اذن خدا پیروز خواهیم شد” و “نمر دیکتاتور را به لرزه درآورد” سر می دادند.

خانم “منی جابر الشریاوی” همسر “شیخ نمر باقر النمر” چند روز پیش براثر بیماری درگذشت.
مرکز الشرق از مسئولان سعودی خواسته بود شیخ نمر را فورا آزاد کند تا بتواند در مراسم تشییع همسرش حضور داشته باشد اما این کار صورت نگرفت.نیروهای امنیتی سعودی حدود یک ماه قبل در جریان بازداشت شیخ نمر او را با گلوله جنگی هدف قرار داده و مجروح کردند.

اعضای خانواده شیخ نمر که توانسته اند با او ملاقات کنند، تأکید کرده اند که روی صورت او کبودی هایی را مشاهده کرده، و چند دندان او نیز شکسته است.مرکز الشرق با اظهار نگرانی درباره ادامه بازداشت و شکنجه شیخ نمر، از مسئولان سعودی خواست به معیارهای حقوق بشر احترام گذاشته و از نقض حقوق بشر دست بکشند.

۱۰ مرداد ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI