رئیس سازمان اطلاعات معمر قذافی دستگیر شد

رئیس سازمان اطلاعات معمر قذافی دستگیر شد

رئیس سازمان اطلاعات قذافی دستگیر شد ‘محمد وردکو’ نماینده ‘گردان درع الصحرا’ در بنغازی روز دوشنبه اعلام کرد که ‘بلقاسم الابعج’ رئیس سازمان اطلاعات قذافی دستگیر شده است. به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری ‘الیوم السابع’ ،این مقام اطلاعاتی رژیم قذافی در منطقه الکفره واقع در میان منطقه ام الارانب و ۱۰۰ […]

رئیس سازمان اطلاعات قذافی دستگیر شد

‘محمد وردکو’ نماینده ‘گردان درع الصحرا’ در بنغازی روز دوشنبه اعلام کرد که ‘بلقاسم الابعج’ رئیس سازمان اطلاعات قذافی دستگیر شده است.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری ‘الیوم السابع’ ،این مقام اطلاعاتی رژیم قذافی در منطقه الکفره واقع در میان منطقه ام الارانب و ۱۰۰ کیلومتری جنوب شرقی سبها هنگامی که همراه با خانواده و همراهانش در حال حرکت بودند، دستگیر شد.

وردکو (۳۳ ساله) در ادامه گفت: الابعج در منطقه الکفره مرتکب جنایت هایی شده بود و هنگامی که این منطقه آزاد شد، به الجفره گریخت و مشغول فرماندهی عملیاتی برای تخریب چاه های نفتی در جنوب شد.

وی افزود: در درگیری های اخیر حدود ۳۰۰ نفر از مزدوران قذافی از میدان جنگ گریختند و انقلابیون نیز برای آنان کمین گذاشته و شماری از آنان را کشته یا زخمی کرده و شماری دیگر را به اسارت درآورده اند.

وردکو تاکید کرد که نیروهای انقلابی وارد سبها شده و فرودگاه، قلعه و شمار دیگری از مناطق این شهر را به تصرف خود درآورده اند، اما درگیری ها همچنان در برخی محله های این شهر ادامه دارد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI