افشاگری علیه MI6 در وین توسط عباسی

افشاگری علیه MI6 در وین توسط عباسی

افشاگری عباسی در وین از حدود شش سال پیش دستگاه جاسوسی انگلستان شروع به جمع‌آوری اخبار و اطلاعات ازگذشته بنده، خانواده، زمینه‌های تحقیقات و پژوهشیم و … می‌کرد. ماموران MI۶ در فرودگاه فرانسه و در کنفرانس‌های علمی در لهستان، ایتالیا، هلند، مالزی، امارات متحده عربی، عمان و … اسم بنده را به طور علنی مورد […]

افشاگری عباسی در وین

از حدود شش سال پیش دستگاه جاسوسی انگلستان شروع به جمع‌آوری اخبار و اطلاعات ازگذشته بنده، خانواده، زمینه‌های تحقیقات و پژوهشیم و … می‌کرد. ماموران MI۶ در فرودگاه فرانسه و در کنفرانس‌های علمی در لهستان، ایتالیا، هلند، مالزی، امارات متحده عربی، عمان و … اسم بنده را به طور علنی مورد جست‌وجو قرار می‌دادند. حتی تا پشت در اتاق کاری من در دانشگاه را هم کنترل کرده بودند که بنده محافظ دارم در آن‌جا یا خیر. آن‌ها همه این کارها را وقیحانه و آشکارا انجام دادند و افراد و دوستان ما را بعضاً تحت فشار قرار می‌دادند تا درباره ما اطلاعاتی را بیان کنند


رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان با بیان این که سایت فردو از لحاظ تاسیسات و ماشین‌های سانتیفیوژ در حال تکمیل است از راه‌اندازی این سایت تا شش ماه آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا فریدون عباسی عصر دوشنبه به وقت محلی در کنفرانس خبری در پاسخ به این سوال که تاریخ مشخصی برای غنی‌سازی در سایت فردو وجود دارد؟ گفت: اول باید اعلام کنم که سایت فردو به این خاطر زیر زمین است که کار آمریکایی‌ها و هم‌دستان‌شان را در از بین بردن تاسیسات هسته‌یی ایران سخت کنیم و تا حالا هم نتوانستند به تاسیسات غنی‌سازی ما ضربه بزنند به این خاطر که این تاسیسات را زیر زمین نگه داشته‌ایم.

او ادامه داد: سایت فردو از لحاظ تکمیل تاسیسات آن و ماشین‌های سانتیفیوژ در حال تکمیل است و آماده نصب و انتقال سانتیفیوژها به سایت فردو هستیم. عجله زیادی برای این کار نداریم چرا که به اندازه نیاز اورانیوم ۲۰ درصد غنی‌سازی کرده‌ایم ما سعی داریم با رعایت استانداردها عمر سانتیریفیوژها را بیش‌تر کنیم. در عین حال تا شش ماه آینده سایت فردو را راه‌اندازی می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ایران با کره‌شمالی همکاری دارد؟ گفت: ما نیازی به همکاری با کره شمالی تا به حال نداشته‌ایم؛ دانش و فن‌آوری ما توانمندی لازم را برای یک کار بومی در کشور فراهم کرده است. در صورتی که کره شمالی یا سایر کشورهای دیگر با آژانس همکاری داشته باشند حاضریم در صورت نیاز آن‌ها در مقاصد صلح‌آمیز به ویژه کاربرد پرتوها در زندگی بشر به آن‌ها کمک کنیم.

رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: این کمک در صورتی است که آن‌ها به آن نیاز داشته باشند. ما تحت نظارت آژانس با دیگر کشورها همکاری می‌کنیم.

عباسی درباره حساسیت‌ها بر روی سایت فردو و تاکید رسانه‌های خارجی بر «زیرزمین بودن آن» اظهار کرد: درباره سایت فردو تبلیغات زیادی می‌شود؛ ما در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که کشورهای اطراف‌مان برای آمریکا که آن سوی دنیا زندگی می‌کنند خطرناک بودند و آمریکا به آن‌ها حمله کرده است. آمریکایی ها که آن‌قدر از جان و مال‌شان می‌ترسند که ممکن است القاعده به آن‌ها آسیب برساند، چطور انتظار دارند ما تاسیسات‌مان را زیرزمین نبریم.

وی ادامه داد: اگر آن‌ها آن‌قدر شرارت و تهدید علیه ما صورت ندهند، ما هم تاسیسات‌مان را روی زمین می‌سازیم.

رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه کسانی در ترور دانشمندان ایرانی دست داشتند و برای حفاظت از آن‌ها چه کار خواهید کرد؟ با اشاره به اقدام به ترور وی گفت: من بازمانده تروری هستم که مشابه آن‌ها برای دکتر مجید شهریاری اتفاق افتاد و او به شهادت رسید؛ خدای متعال به من فرصت داد تا زنده بمانم و این مطلب را به همه جهانیان بگویم که ترور افراد متفکر و متخصص که سرمایه‌های بشری هستند عملی غیرپسندیده و ننگ است.

او گفت: کشور ما توانسته در ۳۲ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تحصیلات تکمیلی به خودکفایی برسد و افراد متخصص را در بالاترین سطح تربیت و به جامعه تحویل دهد. سه نفری که در دو سال گذشته به شهادت رسیدند و بنده، همه تمام مراحل تحصیلی‌مان را در داخل ایران طی کردیم.

عباسی ادامه داد: به دلیل فعالیت‌های هسته‌یی گذشته من از جمله تاسیس انجمن هسته‌یی ایران و راه‌اندازی چندین رشته فوق لیسانس به همراه سایر همکارانم، مورد توجه دستگاه‌های جاسوسی قرار گرفتیم. من ۱۶ سال با دکتر مجید شهریاری همکاری داشتم و انجمن هسته‌یی ایران را با هم راه‌اندازی کردیم؛ از حدود شش سال پیش دستگاه جاسوسی انگلستان شروع به جمع‌آوری اخبار و اطلاعات ازگذشته بنده، خانواده، زمینه‌های تحقیقات و پژوهشیم و … می‌کرد. ماموران MI۶ در فرودگاه فرانسه و در کنفرانس‌های علمی در لهستان، ایتالیا، هلند، مالزی، امارات متحده عربی، عمان و … اسم بنده را به طور علنی مورد جست‌وجو قرار می‌دادند. حتی تا پشت در اتاق کاری من در دانشگاه را هم کنترل کرده بودند که بنده محافظ دارم در آن‌جا یا خیر. آن‌ها همه این کارها را وقیحانه و آشکارا انجام دادند و افراد و دوستان ما را بعضاً تحت فشار قرار می‌دادند تا درباره ما اطلاعاتی را بیان کنند.

رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: حالا متوجه می‌شوید چه کسانی مجری ترورهای اخیر در ایران بودند، این اطلاعات جمع‌آوری شده و به سرویس‌های عملیاتی ترور داده شده است. می‌توانیم بگوییم مجری این ترورها رژیم صهیونیستی است. البته سرویس‌های امنیتی انگلستان و آمریکا از آن حمایت می‌کنند.

وی گفت: بنده که الان این‌جا جلوی شما ایستاده‌ام از ترور و بمبی که به ماشینم چسبیده بود جان سالم به در برده‌ام و باید بگویم حیف که اسلحه نداشتم وگرنه آن دو نفر موتور سوار که به جان من و همسرم سوء قصد کردند را هدف قرار می‌دادم.

عباسی با اشاره به حضور همسر و خانواده شهید شهریاری در وین گفت: فردا سه‌شنبه خانم بهجت قاسمی ـ همسر شهید شهریاری ـ در مراسمی به همه خواهند گفت که زن ایرانی چه قدر دلیر است چرا که برای دفاع از شوهرش خود را به خطر انداخت. باید بگویم حداقل دانشمندان‌ ما از سوی زنان‌شان مورد حمایت قرار دارند.

رییس سازمان انرژی اتمی درباره پاسخ ایران به ترورها گفت: این‌گونه نیست که ما این‌طور اعمال را مقابله به مثل کنیم اما از رسانه‌ها می‌خواهیم جلوی این اعمال و اقدامات تروریستی را بگیرند و به دنیا آگاهی بدهند که چگونه به متخصصان و افراد متفکر و علم بشری اهمیت می‌دهند.

۲۹ شهریور ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI