درگیری لفظی «فریدون عباسی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و «استیون چو» وزیر انرژی آمریکا

درگیری لفظی «فریدون عباسی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و «استیون چو» وزیر انرژی آمریکا

درگیری لفظی نماینده ایران و امریکا «فریدون عباسی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و «استیون چو» وزیر انرژی آمریکا نسبت به سیاست‌های هسته‌ای همدیگر با هم وارد درگیری لفظی شدند / عباسی پس از تهدیدات وزیر انرژی آمریکا خطر آمریکا و سلاح هسته‌ای آن کشور برای صلح و امنیت جهانی را خطری جدی قلمداد کرد. […]

درگیری لفظی نماینده ایران و امریکا

«فریدون عباسی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و «استیون چو» وزیر انرژی آمریکا نسبت به سیاست‌های هسته‌ای همدیگر با هم وارد درگیری لفظی شدند / عباسی پس از تهدیدات وزیر انرژی آمریکا خطر آمریکا و سلاح هسته‌ای آن کشور برای صلح و امنیت جهانی را خطری جدی قلمداد کرد.


قدس آنلاین / رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در جلسه امروز آژانس بین المللی انرژی اتمی با وزیر انرژی آمریکا درگیری لفظی پیدا کرد.

«رویترز» خبری را منتشر کرده که بر اساس آن، «فریدون عباسی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و «استیون چو» وزیر انرژی آمریکا نسبت به سیاست‌های هسته‌ای همدیگر با هم وارد درگیری لفظی شدند.

بر اساس این گزارش، «چو» ایران را متهم کرد که همچنان مقررات آژانس را رعایت نمی‌کند و ایران همواره در حال انکار واقعیت برنامه‌های خود می‌باشد. وی همچنین با متهم کردن ایران به اتخاذ رفتار تحریک آمیز به ایران هشدار داد که در صورتی که مطالبات جامعه جهانی را درباره برنامه هسته‌ای خود بر آروده نکند با انزوایی شدید در عرصه بین المللی مواجه خواهد شد.

جامعه جهانی عموما به جامعه‌ای متشکل از همه کشور یا حداقل اغلب کشور‌ها گفته می‌شود، اما در سال‌های اخیر کشور‌های قدرتمند غربی همچون آمریکا، فرانسه و انگلیس، لفظ جامعه جهانی را برای این سه کشور به کار می‌برند و دغدغه‌های و منافع خود را منافع و دغدغه‌های همه کشور‌های جامعه جهانی معرفی می‌کنند در حالی که اکر کشور‌ها با نقطه نظرات این سه کشور در عرصه جهانی مخالف هستند.

پس از سخنرانی وزیر انرژی آمریکا، «فریدون عباسی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به آمریکا گفت که خطر کشوری چون آمریکا که دارای سلاح هسته‌ای است، امروز به دغدغه جدی جامعه جهانی است پرا که این سلاح‌ها صلح و امنیت جهانی را تهدید می‌کند.

فریدون عباسی همچنین اظهار داشت که مواضع خصمانه آمریکا و برخی از کشور‌ها و تهدید‌های نظامی آنان باعث شده که کشورهایی چون ایران ناچار شود که تاسیسات خود را در جاهایی امن مستقر کند.
آمریکا و رژیم صهیونیستی بار‌ها و به صورت آشکار در مجامع بین المللی به کرات ایران را تهدید کرده‌اند که به تجهیزات هسته‌ای این کشور حمله می‌کنند و این اظهارات تا کنون با محکومیت مجامع بین المللی و سازمان‌های صلح طلب مواجه نشده است و این نهاد‌ها در قبال این تهدیدات سکوت پیشه کرده‌اند. تهدیداتی که ناقض صریح تعهدات آمریکا به عنوان عضوی از سازمان ملل متحد است.

عباسی همچنین در سخنرانی خود از تلاش سازمان‌های اطلاعاتی غرب برای ترور دانشمندان و کار‌شناسان هسته‌ای و به شهادت رساندن سه تن از آنان سخن گفت و خواستار محکوم کردن این عملیات تروریستی توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی شد.

پس از اعلام رسمی رژیم صهیونیستی و دستگاه‌های اطلاعاتی غرب برای ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، نه تنها چهره عریان تروریسم دولتی بیش از پیش نمایان شده است، بلکه موجی از ترس و دلهره بر کشور‌ها حاکم شده است، کشور‌هایی که نگرانند در آینده هدف عملیات تروریستی کشور‌های دارای سلاح هسته‌ای چون آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار بگیرند.

۲۸ شهریور ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI