تقاضای مردم شهرستان تفت از مقام معظم رهبری

تقاضای مردم شهرستان تفت از مقام معظم رهبری

بولتن نیوز : در آستانه بررسی لایحه افزایش تعداد نمایندگان نهمین دوزه مجلس شورای اسلامی بعد از ده سال در صحن علنی مجلس جمعی از مردم شهرستان تفت طی نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی  از ایشان خواستند دستور دهند در بررسی این لایحه اضافه شدن نماینده این شهرستان به طور مستقل منظور […]

بولتن نیوز : در آستانه بررسی لایحه افزایش تعداد نمایندگان نهمین دوزه مجلس شورای اسلامی بعد از ده سال در صحن علنی مجلس جمعی از مردم شهرستان تفت طی نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی  از ایشان خواستند دستور دهند در بررسی این لایحه اضافه شدن نماینده این شهرستان به طور مستقل منظور گردد . متن این نامه که برای ما ارسال شده است به این شرح است :

بسمه تعالی

محضر مبارک مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)

سلام علیکم و رحمه الله؛

بدینوسیله جمعی از شهروندان و خانواده شهداء و ایثارگران شهرستان تفت استان یزد به استحضار می رسانند شهرستان تفت بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۷۵ دارای ۵۴۹۱۱ نفر جمعیت و در سال ۱۳۸۵، تعداد ۴۷۲۶۰ نفر جمعیت داشته است. جمعیت این شهرستان با توجه به ساختار سکونتگاه ها عمدتا روستایی بوده و در ۳۶۰ آبادی دارای سکنه پراکنده می باشد. جمعیت تفت طی دهه ۸۵-۷۵، به ۷۶۵ نفر کاهش داشته است که اصلی ترین علت آن، مهاجرت مردم از روستاها به مرکز استان می باشد.

در زمان دولت اصلاحات و در راستای تغییرات حوزه، برای اینکه شهرستان اردکان از یک نماینده مستقل برخوردار شود، شهرستان های میبد و تفت را به عنوان یک حوزه انتخابیه در نظر گرفتند. این در حالیست که فاصله بین این دو شهرستان و عدم پیوستگی جغرافیایی و هم وزن نبودن جمعیت (میبد ۷۴۳۳۲ نفر)، (تفت۴۷۲۶۰ نفر) و روستایی بودن و پراکندگی آبادی های تفت مشکلات زیادی را برای تبلیغات و اطلاع رسانی، سرکشی نماینده به حوزه انتخابیه و …. ایجاد می نماید به نحوی که در صورت تداوم این روند امکان رقابت سالم بین کاندیداهای دو شهرستان وجود نداشته و شهرستانی که جمعیت بیشتری دارد پیروز انتخابات خواهد بود و از طرف دیگر به دلیل محدودیت ها و معذوریت هایی که برای نمایندگان پیش می آمد امکان سرکشی و رسیدگی به کل حوزه انتخابیه فراهم نخواهد شد و این ظلمی آشکار بر مردم شهرستان تفت است.

لذا از حضرتعالی استدعا داریم دستور فرمایند در دهه پیشرفت و عدالت که بنا به فرامین حکیمانه ان جناب باید سرلوحه کار دست اندرکاران و مسئولین باشد اکنون که قرار است پس از ده سال مجددا حوزه های انتخابیه در سطح کشور مورد بازنگری قرارگیرد در راستای تحقق عدالت و رفع ظلمی که به مردم این خطه از کشور شده است به نحوی تصمیم گیری شود که که به عدالت نزدیکتر بوده، شهروندان بتوانند با رای خود در سرنوشت و آینده خود در جهت پیشرفت و بسط و تعمیم عدالت موثر باشند.

قبلا از عنایات و بذل توجه حضرتعالی به مردم ولایی و شهیدپرور تفت کمال تشکر را داریم

جمعی از خانواده های شهداء ،جانبازان، ایثارگران و مردم شهرستان تفت

مقایسه جمعیتی شهرستان تفت ومیبدنشان می دهد که این شهرستان زمینه مناسب برای دارا شدن از یک نماینده مستقل را دارا می باشد.

تفت در آمار ۱۳۸۵ ۴۷۲۶۰نفر

میبد در امار ۱۳۸۵ ۷۴۳۳۳ نفر

جمعیت شهری تفت در ۱۳۸۵ ۱۸۱۱۱نفر

جمعیت شهری میبد در ۱۳۸۵ ۵۸۸۷۲ نفر

جمعیت روستائی تفت ۲۹۱۴۸ نفر

جمعیت روستائی میبد ۱۵۴۶۱ نفر

برآورد برای سال ۱۳۹۰ :

جمعیت شهرستان تفت ۴۳۵۶۰ نفر

جمعیت شهرستان میبد ۸۳۶۲۴ نفر

مقایسه از نظر رشد جمعیت :

تفت با رشد منفی ۳۷۰۰ نفر

میبد با رشد مثبت ۹۲۹۱ نفر

گفتنی مردم شهرستان تفت در راستای احقاق حقوق خود و رعایت عدالت با شهرستان ابرقو و خاتم که دارای سنخیت های فرهنگی و اجتماعی و جغافیایی هستند دارای یک نماینده باشند و از حوزه کنونی مشترک خود با میبد تفکیک شوند.همچنین  دیروز تعدادی از مردم طبس در راستای این موضوع در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع داشته و نسبت به لایحه جدید دولت در خصوص ترکیب جدید حوزه های انتخابیه استان یزد معترض بوده اند.

۲۸ شهریور ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :همتبار

با تشکر از اطلاع رسانی تون .
انشاالله در آبان ماه با انارهای ملس تفتی میزبانتون باشیم
همتبار

KHAMENEI KHAMENEI