دانستنیهای جنسی و شب زفاف،کیفیت آمیزش جنسی - دانلود سخنرانی رائفی پور

دانستنیهای جنسی و شب زفاف،کیفیت آمیزش جنسی

کیفیت آمیزش از آموزه های دینی به دست می آید، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی عبادت محسوب می شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یکی از سنت های پیامبران(ص) عمل کرده […]

کیفیت آمیزش
از آموزه های دینی به دست می آید، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی عبادت محسوب می شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد به یکی از سنت های پیامبران(ص) عمل کرده است.

نکته ای در اینجا باید بر آن تأکید کرد این است که در انسان برخلاف سایر جانداران، کیفیت همبستر شدن با همسر و انجام رفتار جنسی غریزی نیست و بلکه آموختنی است و باید روش صحیح آن را یاد گرفت، گرچه اصل وجود غریزه جنسی غریزی و فطری است. به همین دلیل یکی از اموزه های ضروری برای هر پسر و دختر جوان که تصمیم دارند ازدواج کنند این است که دانستنی های لازم برای این کار را یاد بگیرند. این دانستنی ها شامل: مقدمات همبستر شدن، شناخت نیازهای عاطفی یکدیگر در هنگام آمیزش و رعایت آن، شناخت راه های مختلف همبستر شدن، آگاهی از راه های جلوگیری از بارداری، تنظیم خانواده، آگاهی از احکام شرعی آن اعم از زمان و مکان آمیزش و مسائل دیگر آن مثل غسل و امثال آن، رعایت بهداشت ظاهری مثل مسواک زدن، خوشبو بودن و امثال آن، آگاهی از نکات بهداشتی آمیزش و رعایت آن، آگاهی ضمنی از اختلال های جنسی که در صورت وقوع، سریعا برای معالجه اقدام کنند و صدها نکته ریز و درشت که بیان آنها در این نامه مقدرو نیست و برای فراگیری آن لازم است به کتاب های مفیدی که در این زمینه تألیف شده مراجعه کنید.
نکته ای که در اینجا لازم است یادآوری کنیم این است که رسیدن زن و شوهر به اوج لذت جنسی (ارگاسم) یکی از علائم انجام شدن موفقیت آمیز آمیزش جنسی است. اما با تأسف باید بگوییم بسیاری از همسران به دلایل مختلف که مهمترین آن عدم آگاهی و رعایت نکات بالا است، از انجام رضایت بخش این عمل ناتوانند و به همین جهت به مشکلات زیادی اعم از جسمی و روانی مبتلا می شوند. حتی طبق آماری که روان شناسان و کارشناسان امور خانواده ارائه کرده اند بیش از ۷۵ درصد از عوامل اختلاف های خانوادگی ریشه در این موضوع دارد. حتی شیخ اجل سعدی در گلستان در ضمن داستانی می گوید:
زن کز بر مرد بی رضا برخیزدزان خانه و زان سرا بلا برخیزد
نکته دوم این است که در رسیدن به اوج لذت جنسی، که علامت آن انزال در زن و مرد است، بین زن و مرد تفاوت وجود دارد و معمولا مرد بسیار زودتر از زن به این مرحله می رسد. به همین خاطر بسیاری از مردان وقتی به ارگاسم می رسند دست از کار می کشند در حالی که هنوز همسرشان به ارگاسم نرسیده است. رها کردن زن دراین حالت باعث می شود مشکلات جسمی زیادی از جمله ایجاد درد در ناحیه کمر و شکم برایش به وجود آید. پس لازم است مرد به این نکته توجه کند و قبل از آمیزش، همسرش را با تحریک کردن ، آماده این کار کند.
در روایات فراوانی این موضوع مهم بیان شده و تصریح می کند یکی از آداب همبستر شدن با همسر، ملاعبه یعنی تحریک زن از طریق لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن است و حتی در حدیثی آمده است مردی که قبل از نزدیکی با همسرش ملاعبه کند، مورد نظر و لطف و رحمت ویژه خدا قرار می گیرد.
در رابطه با مسائل مربوطه به ازدواج و مسائل خانواده کتاب‏هاى متعددى وجود دارد. از جمله مى‏توانید به کتاب‏هاى زیر مراجعه فرمایید:
– ازدواج مکتب انسان سازى شهید دکتر پاک‏نژاد، ج ۳
– آیین همسردارى ابراهیم امینى
– حلیه‏المتقین (ص ۷۰ ۷۵) علامه مجلسى
– بهشت خانواده دکتر مصطفوى
– بهداشت ازدواج از نظر اسلام دکتر صفدر صانعى
-ازدواج و مسائل جنسى، گروهى از نویسندگان
– مشاوره جنسی و زناشویی، علی اسلامی نسب.
موارد و زمان‏هایى که نزدیکى در آنها حرام است، عبارت است از:
۱. در حال احرام،
۲. زمان نفاس،
۳. در حال اعتکاف،
۴. دوران قاعدگى،
۵. در حال روزه واجب،
۶. زمانى که زن کمتر از نه سال داشته باشد،
۷. جایى که طواف و نماز نساء در حج را به جا نیاورده باشد.V
در مواردى از اوقات، آمیزش مکروه است؛ از جمله:
۱. اول ظهر،
۲. مقابل قبله،
۳. پشت به قبله،
۴. در زیر آسمان،
۵. در حال ایستاده،
۶. در هنگام غروب آفتاب،
۷. در شب عید فطر و قربان،
۸. بعد از غذا و با شکم پر،
۹. در شبى که ماه گرفته باشد،
۱۰. در روزى که خورشید گرفته باشد،
۱۱. در حالى که بچه ناظر آنها باشد،
۱۲. در حال احتلام پیش از غسل یا وضو،V}البته اگر بدون فاصله چند بار آمیزش انجام گیرد مکروه نیست.{V
۱۳. بعد از طلوع فجر تا طلوع خورشید،
۱۴. در حالى که هردو کاملاً عریان باشند.V}العروه الوثقى، النکاح، م ۱۱.{V
پاره‏اى از آداب و مستحبات آمیزش عبارتند از:
۱. تعجیل نکنند؛
۲. با وضو باشند؛
۳. قبل از آمیزش ملاعبه کنند؛
۴. در مکان پوشیده و پنهان باشند؛
۵. در زمانى باشد که زن میل به آمیزش دارد؛
۶. از خداوند فرزندى پاک و مبارک و سالم درخواست کنند؛
۷. تسمیه (بسم الله الرحمن الرحیم) و استعاذه (اعوذ بالله من الشیطان الرجیم) بگویند.V}همان، م ۹ و ۱۸ و ۲۰

۱۰ شهریور ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

Good issues?I would word that as anyone who actually doesn’t write on blogs a lot (in truth, this can be my first post), I don’t assume the term ‘lurker’ may be very changing into to a non-posting reader. It’s not your fault in the least , but in all probability the blogosphere may come up with a greater, non-creepy name for the ninety% folks that experience studying the content .

An attention-grabbing dialogue is definitely worth comment. I do think that you can write read more about this topic, it wont certainly be a taboo topic however usually consumers are not sufficient to communicate in on such topics. To another. Cheers

KHAMENEI KHAMENEI