بررسی و معرفی بازیکنان مدنظر پرسپولیس برای پست ها مختلف - دانلود سخنرانی رائفی پور

بررسی و معرفی بازیکنان مدنظر پرسپولیس برای پست ها مختلف

محسن بنگر، جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده سه مدافعی هستند که می‌توانند در مرکز خط دفاعی نقش اصلی داشته باشند اما به نظر می‌رسد از بین آن‌ها فقط بنگر را در لباس قرمز خواهیم دید سایت گل- با انتشار اسامی ۱۰ بازیکن تاییدشده پرسپولیس برای فصل آینده، حالا می‌توان به شکل جدی‌تری درباره خریدهای احتمالی […]

محسن بنگر، جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده سه مدافعی هستند که می‌توانند در مرکز خط دفاعی نقش اصلی داشته باشند اما به نظر می‌رسد از بین آن‌ها فقط بنگر را در لباس قرمز خواهیم دید

سایت گل- با انتشار اسامی ۱۰ بازیکن تاییدشده پرسپولیس برای فصل آینده، حالا می‌توان به شکل جدی‌تری درباره خریدهای احتمالی این تیم گمانه‌زنی کرد. حالا سرخپوشان برای بستن لیست خود تقریبا ۱۵بازیکن دیگر نیاز دارند که در این مطلب سعی داریم با تفکیک پست‌ها خریدهای احتمالی این تیم را بررسی کنیم.

دروازه‌بان

میثاق و هوشیار طبق پیش‌بینی‌ها در لیست خروجی قرار گرفتند. اما در حالی که همه آودوکیچ را دروازه‌بان پرسپولیس در فصل آتی می‌دانستند از او هم در لیست ۱۰نفره اثری نبود. ظاهرا پرسپولیسی‌ها پیراهن شماره یک را برای شهاب گردان کنار گذاشته‌اند که در این صورت یک سهمیه لیگ برتری برای این پست خرج می‌شود و سهمیه خارجی می‌ماند برای پست‌های دیگر. پرسپولیس یک دروازه‌بان ذخیره هم احتیاج دارد که احتمالا به جوان جویای نامی از لیگ یک خواهد رسید.

مدافع راست

علیرضا محمد بالاخره از پرسپولیس رفت. برای این پست حمید علی‌عسگری باقی مانده که البته توانایی بازی در چند پست دیگر را هم دارد. سرخپوشان به یک بازیکن دیگر هم در این پست نیاز دارند که روی حسین ماهینی دست گذاشته‌اند و احتمال موفقیت‌شان در جذب او کم نیست.

مدافع چپ

در این پست اوضاع از همه پست‌ها بهتر است، البته به شرطی که مهرداد پولادی ماندنی باشد. از میان حاضران لیست ۱۰نفره پولادی تنها بازیکنی است که پرسپولیس او را تایید کرده اما او هنوز پرسپولیس را تایید نکرده(!) و ممکن است از سپاهان سر در بیاورد. اگر قرارداد ایران‌نژاد با سپاهان به معنای این باشد که اصفهانی‌ها از پولادی چشم‌پوشی کرده‌اند پس پرسپولیس را می‌توان صاحب مدافع چپ ثابت تیم‌ملی دانست. در این پست امیرحسین فشنگچی هم می‌تواند یک ذخیره مطمئن باشد.

مدافع میانی

شیث رضایی، نصرتی، شیری و ممدو تال همه رفتنی شدند. حالا در این پست فقط رضا نورمحمدی مانده و حوضش! ترکیب‌هایی که دنیزلی در لیگ قهرمانان به میدان می‌فرستاد نشان‌ می‌دهد او نورمحمدی را در حد یک مدافع ثابت قبول ندارد. بنابراین پرسپولیس برای این پست دو بازیکن ثابت و یک ذخیره نیاز دارد و به همین دلیل است که تعداد مدافعان میانی در لیست خرید پرسپولیس از همه پست‌ها بیشتر است. محسن بنگر، جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده سه مدافعی هستند که می‌توانند در مرکز خط دفاعی نقش اصلی داشته باشند اما به نظر می‌رسد از بین آن‌ها فقط بنگر را در لباس قرمز خواهیم دید. محسن میرابی، مدافعی که در پاس تهران شاگرد دنیزلی بوده و حالا سهمیه لیگ‌یکی به حساب می‌آید مورد نظر پرسپولیسی‌هاست اما جای خالی مدافع ثابتی که باید در کنار بنگر قرار بگیرد با او هم پر نخواهد شد. شاید پرسپولیس مجبور شود برای این پست یک بازیکن خارجی استخدام کند.

هافبک دفاعی

با رفتن زارع، بادامکی و آقازمانی این پست کاملا خالی است. در میان ۱۰بازیکن باقیمانده در لیست، نوری و پولادی توانایی بازی در این پست را دارند اما دنیزلی ترجیح می‌دهد روی این دو بازیکن برای پست اصلی‌شان حساب کند. رضا حقیقی از فجرسپاسی دم دست‌ترین گزینه برای هافبک دفاعی است که تلاش برای جذب او مدتی است آغاز شده. علاوه بر او پرسپولیس یکی دو بازیکن دیگر هم در این پست نیاز دارد که هنوز از هیچ گزینه‌ای اسمی به میان نیامده.

هافبک تهاجمی

علی کریمی قطعا ماندنی است. محمد نوری هم همین‌طور. مهدوی‌کیا هم قراردادش را تمدید کرده اما احتمالا کیا سال بعد هم همان نقشی را ایفا خواهد کرد که امسال داشت. غلامرضا رضایی در گوش راست مهره باقیمانده پرسپولیسی‌هاست و برای گوش چپ هم می‌توان حساب کوچکی روی فشنگچی باز کرد. در لیست خرید رویانیان تنها بازیکنی که به درد این منطقه می‌خورد محمدرضا خلعتبری است و معلوم نیست چرا پرسپولیس هیچ گزینه دیگری را مد نظر ندارد. لازم است مسئولان خرید در پرسپولیس همان‌قدر که به مدافع و مهاجم فکر می کنند در فکر جذب هافبک‌های خلاق هم باشند.

مهاجم

هادی نوروزی که خیلی‌ها فکر می‌کردند جزو رفتنی‌ها باشد ماندنی شد. حالا او و ایمون زاید بازمانده‌های این منطقه هستند که در مواقع لزوم می‌توانند روی کمک غلام رضایی هم حساب کنند. در پست مهاجم، پرسپولیس از نظر کمی نیاز چندانی ندارد اما از بعد کیفی باید یکی دو مهاجم خوب و پرقدرت را در اختیار بگیرد. محمد قاضی، کریم انصاری‌فرد، ادینیو و فونیکه سی به همین دلیل مورد توجه قرار گرفته‌اند. در این میان پیوستن قاضی به پرسپولیس قطعی شده که البته می‌گویند به دلیل شباهت با زاید، دنیزلی با جذب او موافق نیست. پرسپولیس باید برای ایمون زاید به دنبال یک مکمل باشد نه یک مشابه!

۹ خرداد ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI