سوسابقه دزدی این مجری شبکه VOA لو رفت! - دانلود سخنرانی رائفی پور

سوسابقه دزدی این مجری شبکه VOA لو رفت!

پشت پرده کارکنان رسانه های ضد انقلاب از جمله بی بی سی فارسی و صدای آمریکا پر است از فساد و سوابق سوئی که دربعضی موارد از شدت زننده بودن، جزئیاتش قابل بازگوکردن نیست. به گزارش جهان به نقل از وطن امروز؛ حواشی پشت دوربین بی بی سی فارسی درماه های اخیر فقط بخشی از […]

پشت پرده کارکنان رسانه های ضد انقلاب از جمله بی بی سی فارسی و صدای آمریکا پر است از فساد و سوابق سوئی که دربعضی موارد از شدت زننده بودن، جزئیاتش قابل بازگوکردن نیست.

به گزارش جهان به نقل از وطن امروز؛ حواشی پشت دوربین بی بی سی فارسی درماه های اخیر فقط بخشی از آن چیزی است که بعضا توسط خود پرسنل بنگاه سخن پراکنی بریتانیا افشا می شود.

تلویزیون فارسی صدای آمریکا (VOA) نیز از این قاعده مستثنی نبوده است و حضور تبهکاران، مفسدان اخلاقی و اقتصادی به عنوان مجری، کارمند و … در این شبکه مشکلات بسیار زیادی را برای مدیران بالادستی به وجود آورده است.

در همین زمینه “وطن امروز” اطلاعاتی را درباره یکی از کارکنان VOA به دست آورده است که خود گویای نوع افرادی است که این شبکه ها اقدام به جذب آنان می کنند.

“آرش سیگارچی” که اکنون در صدای آمریکا مشغول به فعالیت است در سال ۱۳۷۵ مرتکب ۲ فقره سرقت (سرقت اسباب و اثاثیه و طلاهای منزل فردی به نام محمد جواد ثنایی و سرقت قالپاق های اتومبیل فردی به نام محمد نقی مهرورز) شده است.

سیگارچی همچنین پیش از این سابقه ارتباط نامشروع با یکی از اهالی منطقه گلسار (گیلان) را داشته که در ارتباط با این جرائم توسط نیروی انتظامی  بازداشت می شود.

پس از رسیدگی قضایی به موارد مندرج در این پرونده طی حکمی به شماره ۷۵/۶۵۱۵ از سوی شعبه دادگاه عمومی شهرستان رشت محکوم شده که درمورخ ۳۰/۷/۱۳۷۶ پس از ارجاع به دایره اجرای احکام به تحمل ۳ ماه و یک روز حبس و جزای نقدی محکوم شده است.

آرش سیگارچی مدتی را نیز در یکی از نشریات محلی گیلان سردبیر بوده است.

قالپاق دزد دیروز و کارمند امروز VOA در سال های ۸۲ و ۸۳ براساس موارد اتهامی همچون ارتباط با عناصر ضد انقلاب خارج از کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی، توهین به پیام اکرم (ص)، توهین به مراجع تقلید، توهین به بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب و… بازداشت و تحت پیگرد قضایی قرار گرفته و به ۳ سال حبس محکوم می شود.

سیگارچی پس از گذرندان ۱۳ماه حبس برای مداو از زندان مرخص شده و در فرصت پدید آمده کشور را به مقصد آمریکا ترک می کند.

نامبرده پس از خروج از کشور، ضمن اخذ پناهندگی سیاسی از دولت آمریکا، با توجه به ارتباطاتی که در زمان حضور در کشور با عوامل صدای امریکا داشته به این شبکه پیوسته و از آن زمان تاکنون به عنوان یکی از مجریان فعال VOA به شمار می آید.

با توجه به اقدامات قالپاق دزد VOA علیه نظام جمهوری اسلامی از سوی سازمان دیده بان حقوق بشر جایزه بین المللی هلمن به وی اعطا شده است.

سیگارچی در پاره ای موارد ضمن برقراری ارتباط با عناصر داخلی به شیوه منافقین به جمع آوری اخبار و اطلاعات مربوط به امور نظامی و دفاعی کشور پرداخته است.

۸ خرداد ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI