چرا سریال ستایش رو آنتن رفت؟ - دانلود سخنرانی رائفی پور

چرا سریال ستایش رو آنتن رفت؟

سریالی که به مثابه نوشته های قبلی نویسنده اش (سعید مطلبی) معجونی بود از بدآموزی ها و ارائه شخصیتی سیاه از زحمتکش بازار که تنها جرمشان متدین بودن آنها است. به گزارش جهان به نقل از کیهان سالها پیش یعنی زمانی که «ایرج قادری» طی نامه ای سرگشاده از مسئولان فرهنگی کشور درخواست کرد اجازه […]

سریالی که به مثابه نوشته های قبلی نویسنده اش (سعید مطلبی) معجونی بود از بدآموزی ها و ارائه شخصیتی سیاه از زحمتکش بازار که تنها جرمشان متدین بودن آنها است.

به گزارش جهان به نقل از کیهان سالها پیش یعنی زمانی که «ایرج قادری» طی نامه ای سرگشاده از مسئولان فرهنگی کشور درخواست کرد اجازه بدهند تا به عنوان سرباز فرهنگی- هنری نظام علیه تهاجم فرهنگی دشمن به فعالیت بپردازد

از سوی سیما فیلم دعوت به کار شد اما از آنجا که وی به قول خودش به دلیل باز نکردن سر حتی یک کتاب، نمی توانست فیلمنامه بنویسد، این وظیفه به همکار قدیمی وی در امر تولید فیلم های مستهجن فارسی نهاده شد و بدین ترتیب فیلمنامه ای مطول تحویل سیمافیلم شد و این در زمانی بود که اولین فیلم قادری به نمایش درآمده بود و وی خواستار دستمزدی هنگفت شد.

و این فیلمنامه که معلوم نیست با چه هدفی نوشته شده است پس از مدتها دست به دست شدن به دست کارگردانی با سابقه افتاد و بالاخره سریال «ستایش» به روی آنتن رفت. سریالی که به مثابه نوشته های قبلی نویسنده اش (سعید مطلبی) معجونی بود از بدآموزی ها و ارائه شخصیتی سیاه از زحمتکش بازار که تنها جرمشان متدین بودن آنها است.

روزنامه «ملت ما» مورخه ۸/۳/۹۱ خبر از ادامه تولید مجموعه ای می دهد که در آن رابطه پنهانی دختر و پسر حتی مورد تقدیس قرار می گیرد تا ملودرامی سوزناک و پرمشتری شکل بگیرد.

آن هم به مدد فراخوان همان فیلمنامه نویس که در کارنامه کاری اش حتی یک نقطه روشن دیده نمی شود، پسر وی نیز در شبکه ضد دینی و ضد ایرانی «بی بی سی» پس از ازدواج با یک دختر بهایی به یکی از عناصر کلیدی این شبکه تبدیل شده است و بگذریم از کارنامه «سینا مطلبی» در ایام فتنه های مختلف که آن نیز حدیثی است مفصل. حال باید از مسئولان صداوسیما پرسید یک سریال تلویزیونی تمام شده آیا به صرف جذب مخاطب، حتی اگر بدآموزی در آن بیداد کند، باز هم باید در تولید قسمت های بعدی آن در دستور کار قرار گیرد؟!

۸ خرداد ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI