دلبل عصبانیت جلیلی در مذاکرات بغداد چه بود؟ - دانلود سخنرانی رائفی پور

دلبل عصبانیت جلیلی در مذاکرات بغداد چه بود؟

روزنامه‌ آمریکایی کریستین ساینس مانیتور در گزارشی درباره‌ مذاکرات بغداد نوشت: هر دو طرف از برخی «فصول مشترکی» صحبت می‌کنند که دور بعدی مذاکرات را در نیمه‌ ژوئن به مسکو کشاند. به گزارش ایسنا، جلیلی پس از مذاکرات به کریستین ساینس مانیتور گفت که ایران در برابر فشار تحریم یا فشار مذاکره‌کنندگان تسلیم نخواهد شد. […]

روزنامه‌ آمریکایی کریستین ساینس مانیتور در گزارشی درباره‌ مذاکرات بغداد نوشت: هر دو طرف از برخی «فصول مشترکی» صحبت می‌کنند که دور بعدی مذاکرات را در نیمه‌ ژوئن به مسکو کشاند.
به گزارش ایسنا، جلیلی پس از مذاکرات به کریستین ساینس مانیتور گفت که ایران در برابر فشار تحریم یا فشار مذاکره‌کنندگان تسلیم نخواهد شد. وی گفت که حسن نیت ایجاد شده از زمان دور اول مذاکرات در آوریل با «رویکردهایی که واقعا مخرب بود» به مخاطره افتاد.

جلیلی به روزنامه آمریکایی گفت که «برای شکل دادن این مسیر همکاری، آنها باید از رویکردهای غلط و استراتژی مخربتحریم‌های بیشتر پرهیز کنند.» با این حال یک مقام عالی‌رتبه آمریکایی گفت که تحریم‌ها مهم هستند؛ زیرا اهرم فشار را افزایش می‌دهند و «ایران هنوز حداکثر فشار را احساس نکرده است». وی گفت: من انتظار چیزی جز این را نداشتم که ایرانی‌ها بگویند بسته ۱+۵ نامتوازن بود.

این گزارش به نقل از یک دیپلمات ایرانی در این مذاکرات نوشت: آنها یک پیش‌نویس را ارائه کردند که می‌خواستند غنی‌سازی ۲۰ درصد را شامل شود. جلیلی با عصبانیت پاسخ داد که اگر آنها این بیانیه را به صورت علنی بخواهند، ما می‌رویم و اعلام می‌کنیم که کل ماجرا شکست خورده است. او کاملا عصبانی بود.

۶ خرداد ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI