حاشیه های دور اول مذاکرات بغداد؛از لباس پوشیده اشتون تا میزبانی دولت مالکی - دانلود سخنرانی رائفی پور

حاشیه های دور اول مذاکرات بغداد؛از لباس پوشیده اشتون تا میزبانی دولت مالکی

نخستین دور مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در حالی برگزار شد که لباس بلند و پوشیده خانم ‘کاترین اشتون’ مسوول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا توجه خبرنگاران رسانه های مختلف را به خود جلب کرده بود. به گزارش خبرنگاران اعزامی ایرنا به بغداد، لباس زرشکی رنگ مذاکره کننده اصلی گروه ۱+۵ در این نشست، […]

نخستین دور مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در حالی برگزار شد که لباس بلند و پوشیده خانم ‘کاترین اشتون’ مسوول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا توجه خبرنگاران رسانه های مختلف را به خود جلب کرده بود.

به گزارش خبرنگاران اعزامی ایرنا به بغداد، لباس زرشکی رنگ مذاکره کننده اصلی گروه ۱+۵ در این نشست، بسیار پوشیده تر از کت سفید رنگش در مذاکرات استانبول بود و بسیاری از خبرنگاران و عکاسان رسانه های مختلف در گفت وگوها و خبرهای خود به نوع پوشش اشتون می پرداختند.

* ‘هوشیار زیباری’ وزیر امور خارجه عراق به محض آغاز مذاکرات ایران و ۱+۵ نزد خبرنگاران رسانه های مختلف می رفت و از نزدیک و بسیار صمیمانه با آنان احوال پرسی و بررسی می کرد که آنها کم و کسری نداشته باشند.

* همچنین ‘علی الدباغ’ سخنگوی دولت عراق چندین بار در طول مدت زمان مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در میان خبرنگاران حاضر شد و علاوه بر پاسخگویی به سووالات مختلف آنها از نزدیک بر روند پذیرایی و وضعیت خبرنگاران نظارت می کرد.

* یکی از اعضای هیات ایرانی درباره میزبانی دولت عراق گفت: عراقی ها آن قدر بی طرف هستند که هیچ کدام از آنها در زمان مذاکرات حضور ندارد حتی با اینکه میزبان هستند.

* سفیر انگلیس در عراق چند دقیقه کوتاه در میان خبرنگاران حاضر در دارالضیافه بغداد حاضر شد، ولی از پاسخ به سووالات خبرنگاران درباره مذاکرات ایران و ۱+۵ اجتناب کرد.

* دولت عراق از تمامی ظرفیت خود استفاده کرده است تا میزبان خوب و بی طرفی برای مذاکرات ایران و ۱+۵ باشد و زیباری نیز آمادگی کشورش را برای میزبانی از هر نشست بعدی میان تهران و قدرت های بزرگ اعلام کرد.

۳ خرداد ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI