مصاحبه تند و انتقادی مجتبی جباری - دانلود سخنرانی رائفی پور

مصاحبه تند و انتقادی مجتبی جباری

مجتبی جباری بعد از بازی با سپاهان دوباره مصاحبه‌ای متفاوت انجام داد. به گزارش جهان به نقل از خبرآنلاین؛ هافبک استقلال بعد از حذف تیمش از لیگ قهرمانان آسیا دوباره لب به انتقاد گشود. جباری به شایعاتی که در مورد تغییرات مدیریتی استقلال پیش آمد اشاره کرد و گفت: «فکر می‌کنم با این وضعیت همیشه […]

مجتبی جباری بعد از بازی با سپاهان دوباره مصاحبه‌ای متفاوت انجام داد.

به گزارش جهان به نقل از خبرآنلاین؛ هافبک استقلال بعد از حذف تیمش از لیگ قهرمانان آسیا دوباره لب به انتقاد گشود. جباری به شایعاتی که در مورد تغییرات مدیریتی استقلال پیش آمد اشاره کرد و گفت: «فکر می‌کنم با این وضعیت همیشه به مشکل برمی‌خوریم. باید مدیری انتخاب شود که چند سال فرصت داشته باشد و کارهای زیرساختی انجام دهد اما در کشور ما مدیران زمان را مدیریت می‌کنند و باید کاری انجام دهند که به نفع خود و تیم‌شان باشند، به همین دلیل به آینده فکر نمی‌کنند. امسال هم فتح‌الله‌زاده تحت فشار بود و امروز هم به دلیل اینکه نتوانسته بود شرایط مالی را فراهم کند دیر به تیم پیوست. با این وضعیت سال‌های خوبی را نمی‌گذرانیم. اگر فتح‌الله‌زاده زمان بیشتری به عنوان مدیرعامل کار کند می‌تواند برای زیرساخت‌ها کار کند و در بلندمدت تاثیرگذار باشد. امیدوارم که انتخاب مدیران فقط به این دلیل نباشد که تنها یک کسی را انتخاب کنند و او تجربه کسب کند. باید کارهایی انجام شود که سال به سال به استقلال چیزی اضافه شود. حالا پس از مدت‌ها کمپی برای ما تهیه شده است که شرایط معمولی هم دارد و پس از این همه سال چیز زیادی نیست. هر تیمی در کشورهای عربی و حتی ازبکستانی که مردم آن به سختی زندگی می‌کنند، امکانات حرفه‌ای را در اختیار دارد.»

جباری ادامه داد: «یک جلسه تمرین تیم را تعطیل کردیم و خیلی‌ها ایراد گرفتند. بازیکنان تیم ما اکثرا ملی‌پوش هستند و اگر حرف من نادرست بود، تبعیت نمی‌کردند. وقتی که ما اینقدر اهمیت داریم پس چرا نباید امکانات باکیفیت و آینده‌نگری در تیم‌های ما وجود داشته باشد. استقلال تیم بزرگی است و هر سال می‌تواند قهرمان آسیا شود اما خیلی از افرادی که در ورزش حضور دارند، جایگاه فوتبال ایران را نمی‌دانند. اگر بدانند که می‌توانیم در جام جهانی جزو هشت تیم قرار بگیریم، این طور برخورد نمی‌کنند. متاسفانه آن‌ها فکر می‌کنند که اندازه ما همین است.»

جباری افزود: «دلم برای این همه جوان که سرگردان هستند می‌سوزد. جوانی که در چهارراه‌ گل می‌فروشد می‌تواند جزو بهترین بازیکنان آسیا باشد. مانند کشورهای آفریقایی که شاید یک فرد در آنجا بازیکن خوبی نشود اما وقتی به هلند یا فرانسه می‌رود به بهترین بازیکن دنیا تبدیل می‌شود. باور کنید من بحث خودم را نمی‌کنم. شاید من بتوانم با مدیرعامل رابطه خوبی برقرار کنم و قرارداد خوبی ببندم و پول آن را بگیرم اما بحث من کلی است و گاهی بعضی‌ چیزها را نمی‌توانم تحمل کنم چرا که می‌دانم پتانسیل ما بیشتر از این حرف‌هاست.»

او در پاسخ به این سوال که آیا استقلال مشکل فنی داشته یا نه گفت: «ما مشکل فنی داشتیم. اگر اندازه‌های فوتبال‌مان را می‌دانستیم و می‌فهمیدیم که چه توانایی‌هایی وجود دارد کسی به سومی لیگ و قهرمانی جام حذفی بسنده نمی‌کرد. اگر ما قهرمان جام حذفی نشویم، چه تیمی بشود؟»

۲ خرداد ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI